Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Hükümetin Politikası ısrail Lehinedir…

09 Şubat 2012 Perşembe, 19:01
Hükümetin Politikası ısrail Lehinedir…

Altunöz, “Ak Parti Hükümetinin Suriye Politikası ısrail Lehinedir”Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz açıklamasında; Ak Parti’nin Suriye üzerinden bölgenin jandarmalığına zorlanarak, düşman kazandığını ifade edip kısa bir süre önce Suriye ile Türkiye arasında vizelerin kalkması ile başlayan ekonomik kültürel ve sosyal yakınlaşmanın emperyal güçlerin dikkatini çektiğini ve bu güçlerin bunu engellemek istediklerini söyledi. Altunöz şöyle devam etti:“Oysa Suriye devleti bu yakınlaşmayı öyle önemsedi ki, Esed “Emevi camisine Türk Bayrağı dikeriz” şeklinde açıklama yaptı. şimdi ne değişti. Neden hükümet Suriye devletine bu kadar düşmanca tavır takınıyor? Suriye devleti bildik bir devlettir, tipik azgelişmiş üçüncü dünya ülkesidir. Demokrasisi arızalıdır. Bu durum dün de öyleydi bugünde öyledir. Yeni Amerikalar keşfetmeye gerek yoktur. Ancak Suriye ile barışçıl yaklaşımlar bu ülkeyi demokratikleştirebilir.
 
Hap parti olarak iddia ediyoruz ki Suriye ile yaşadığımız olumlu ilişkiler başta ısrail’in işine gelmemektedir. ısrail malumunuz bölgede devlet eliyle terör yürüten bir ülkedir ve tüm Ortadoğu ülkeleri ile bölge ülkeleri için tehdittir. Bu tehdit Suriye Türkiye ilişkilerini Amerika aracılığıyla sabote etmiştir.”
 
 
Bugün AK Parti’nin geldiği noktanın, bölgede ve özellikle Suriye’de ısrail çıkarına yönelik tehditkâr politikaların yürütücüsü konumu olduğunu kaydeden Altunöz, “Tarih boyunca bu coğrafyada halklar kardeşçe yaşamıştır. Lakin ne zaman emperyalizm bölgede fitne fesat ekmişse o zaman bu bölge karışmıştır. Türk halkının çıkarı bölgede kardeşlik politikalarının yeşermesini sağlamaktan geçer. Düşmanlık söylemi ısrail ve Amerika’nın çıkarınadır.” şeklinde konuştu.
 
 
Altunöz açıklamasının sonunda, “Has parti olarak hükümeti uyarıyoruz, yüzünüzü Ortadoğu halkına dönün, ısrail ve Amerika’nın çıkarlarını savunmak Osmanlının torunlarına düşmez.” Dedi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz