Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Hükümete istifa Çağrısı…

30 Aralık 2013 Pazartesi, 09:57
Hükümete istifa Çağrısı…

Eğitim-ış Hatay şubesi Yönetim Kurulu, meşruluğun yitiren AKP hükümetinin istifa etmesi gerektiğini savundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü sendika binası önünden yeraltı çarşısına kadar sessiz yürüyerek burada Eğitim-ış Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yapan şube Başkanı şenol Aslan:
“Yolsuzluklar ve devletin içindeki tüm kirli ilişkiler teker teker ortaya dökülürken, Başbakan nafile bir çabayla yolsuzlukların üzerini örterek soruşturmanın kendisine ulaşmasını engellemeye çalışmaktadır.
üç Bakanın istifasının ardından, kabine değişikliği gerçekleştirilmiş, yenilenme görüntüsü adı altında tam anlamıyla “savaş” ve “mutlak itaat” kabinesi oluşturulmuştur.

“Sebebi ne olursa olsun, ortada çok büyük bir pisliğin olduğuna en küçük kuşku yoktur. Garip-gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunma iddiasında olan AKP iktidarı, ortaya çıkan rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır.

Operasyonların başladığı gün, operasyonları yürüten emniyet görevlilerinin görevden alınması, bunun yurt geneline yayılması, çıkarılan Adli Kolluk Yönetmeliği ile yargının adeta yürütmenin emrine sokulması ve böylece savcıların görevini yapamaz hale getirilmeye çalışılması, suçüstü yakalanmanın telaşıdır.

Haklarında soruşturma başlatılan ve aralarında Başbakanın çocuklarının da bulunduğu kişilerin gözaltına alınması için harekete geçmesi istenen emniyet güçlerinin savcının talimatına uymaması ve ardından savcının görevden alınması da tam bir hukuk tanımazlıktır.

Soruşturmayı yürüten savcı ve emniyet mensuplarına operasyon düzenleyerek olayın üzerini örtmeye çalışmak, Başbakan’ı ve AKP’yi çok daha karanlık bir aşamaya taşıyacak, soruşturmanın kendilerine ulaşmasını engelleyemeyecektir.

Bu skandalın her aşamasının içerisinde olduğuna inandığımız Başbakan ve çevresi, oluşturdukları bu yolsuzluk bataklığının içerisinde boğulacaktır.
Eğitim-ış olarak artık patlayarak dışa vuran bu kokuşmuşluğa karşı tüm halkımızı, hükümetin istifası için birlikte hareket etmeye davet ediyoruz”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz