Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

HRT uyduda yayına başladı…

05 Mayıs 2010 Çarşamba, 19:24
HRT uyduda yayına başladı…

Hatay’ın ve Türkiye’nin ilk yerel televizyonlarından biri olan Hatay Radyo Televizyonu (HRT), HRT INTERNATINONAL adıyla uydudan yayın hayatına başladı.

  Uydudan yayın yapabilmek için tüm hazırlıklarını aylar öncesinden tamamlayan ancak Turksat’tan kaynaklanan bazı pürüzler nedeniyle belirlenen tarihte yayına başlayamayan HRT, 30 Nisan Cuma günü Turksat 1C 3A uydusu üzerinden uydu yayına başladı.   1992 yılında Antakya merkezli olarak yayın hayatına başlayan ve geçen 18 yıl boyunca kent gündeminin nabzını tutup, kamuoyunu, doğru ve dürüst habercilik anlayışıyla bilgilendirme görevini üstlenen HRT, 30 Nisan 2010 günü başlayan uydu yayıncılığı sürecinde de aynı misyonla varlığını sürdürecek.

  Uydu yayıncılığı noktasında gerekli olan tüm hazırlıklarını büyük bir titizlik ve ciddiyet içerisinde tamamlayan HRT, yılardır başarıyla sürdürdüğü yayın hayatını uydu üzerinden tüm Türkiye genelinde ve yurt dışında devam ettirecek.

  Frekans 12562 Symbol 25000 Dikey (V) parametreleri ile uydu üzerinden izlenebilecek olan HRT INTERNATINONAL, deneyimli kadrosu ve son teknoloji cihazlarıyla, seviyeli ve kaliteli bir yayıncılık anlayışı ortaya koyarak, hem Hatay hem de bölgenin tanıtımına ve kalkınmasına katkı sağlayacak.

  Siyasetten ekonomiye, sanattan spora, müzikten sinemaya, eğlenceden eğitime kadar hemen her alanda programlar ve canlı yayınlar yapacak olan HRT INTERNATINONAL, tarafsız, doğru, güncel, kaliteli, hızlı ve dürüst yayıncılık anlayışıyla izleyicilerine, artık uydu üzerinden ulaşacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz