Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Hoşgörü Yemeği…

12 Kasım 2013 Salı, 12:42
Hoşgörü Yemeği…

Antakya Katolik Kilisesi’nin otantik bahçesinde hoşgörü yemeği verildi.

Yemeğe;Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı, MKü Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ıl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Musevi Cemaati Başkanı şaul Cenudioğlu, Antakya Rum Katolik Kilisesi Vakfı Başkanı Eli Bitargil, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Antakya Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Jan Delüller, Ermeni Cemaati Temsilcisi Cem çapar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ile eşleri katıldı.

Antakya Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli, davete icabet eden tüm konuklarına teşekkür ederek, aynı sofra etrafında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Domenico Bertogli, “Antakya’da özellikle bu mahallede Cami, Havra ve Kilise’nin yan yana bulunması ‘Allah tektir ve hepimiz kardeşiz’ anlamına geliyor. Bizler Hatay’da yüzyıllardır sevgi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşadık, hep beraber kardeş olarak yaşamaya da devam etmekteyiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz