Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Horozoğlu KAGıD’in konuğu oldu…

09 Nisan 2010 Cuma, 12:47
Horozoğlu KAGıD’in konuğu oldu…

Hatay Kadın Girişimciler Derneği, alanında başarılı olmuş kişileri konuk etmeye devam ediyor.
 
Derneğin Nisan Ayı konuğu, Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul edilen 3.Yeşilçam ödülleri’nde; “2009 Yılı En ıyi Filmi” ödülü ve “Turkcell ılk Film” ödülünü alan “Nefes; Vatan Sağolsun” filminin başrol oyuncusu Mete Horozoğlu oldu.
Dernek üyeleri ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen ünlü sanatçı Horozoğlu, sanattan ekonomiye birçok konuda görüşlerini açıkladı. Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul edilen 3. YEşıLçAM öDüLLERı ödül Töreni’nde,Nefes Filmindeki en çarpıcı repliği, “Uyursan ölürsün” sözüyle belleklere kazınan Mete Horozoğlu, şöyle konuştu:
“Filmin gerçekliğinde, sadece bir askerin durumundan hareketle cephede söylenmiş bir söz gibi dursa da, sanatın ve filmin gücü, o cümleyi kameranın arkasındaki milyonlarca insana yöneltmeyi başardı. Her insanın hayatta kalabilmek için uyanık olmaya ihtiyacı var. Ayakta uyuyoruz ,farkında değiliz. Uyanmak lazım. Biz bir kültür beşiği üzerinde oturuyoruz ama buna karşı uyuyoruz. Kutuplaşmalara, hizipleşmelere karşı uyuyoruz. Biz özünde hak ve adalet olan bir milletiz. Dinimiz, dilimiz, kültürlerimiz başka başka da olsa birlikte cennet gibi yaşadık ve yine yaşamaya devam ederiz. Antakya, bu söylediklerime en güzel örnek. Cennet gibi bir mekan, kardeşçe yaşanılan bir ortam. Neden memleketimizin her köşesinde, burada olduğu gibi yaşanılmasın? Bu şehri ve burada yaşayan insanları çok seviyorum.”
Dernek Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu, daha sonra Mete Horozoğlu’na dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derneğin şu anda devam etmekte olan “Okuma Parkı Projesi” hakkında gelinen aşamayı anlatan Mıstıkoğlu; Horozoğlu’ndan ıstanbul’daki sanatçı arkadaşlarını, bu parka kitap bağışı yapmaları için harekete geçireceği sözünü aldı. Horozoğlu ,öğleden sonra da özel Ata Lisesi öğrencileri ve Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan  öğrencileri ziyaret ederek, onlarla tiyatro ve sinema üzerine söyleşilerde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz