Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

HKMM yarın(1 kasım) toplanıyor…

31 Ekim 2014 Cuma, 13:48

Hiçbir sosyal kesimi dışlamadan, en küçük grubun bile sesini duyurabilmesini, kendini ifade edebilmesini amaçlayan Hatay küçük Millet Meclisi, Halkımızın ortak sıkıntılarının konuşulması ve elbirliği ile çözüme kavuşturulması için 1 Kasım’ da(yarın) toplanıyor.

HKMM’nden yapılan açıklamada Kasım ayı Türkiye küçük Millet Meclisleri Toplantılarında, genel gündem konusunun “İç Güvenlik Paketi ve Yaşamımıza Etkileri” olarak belirlendiği söylendi.

Açıklamada ayrıca “Hepimizin bildiği üzere, 6–8 Ekim tarihleri arasında, IŞİD’in saldırısı altındaki Kobanê’ye koridor açılması talebiyle başlayan olaylarda 40’ın üzerinde kişinin hayatını kaybetmesinin ardından hükümet, sokak eylemlerine verilecek cezaların arttırılmasını, gözaltı ve tutuklama için ‘makul şüphe’nin yeterli sayılmasını öngören, savunma hakları gibi konularda özgürlükleri kısıtladığı eleştirileri ile karşılaşan yeni yargı paketini meclise sundu.

Türkiye’ de ulusal gündem çok hızlı değişim göstermekte iken yerelde sağlık problemlerimizin halen çözüme kavuşturulmaması ve gün geçtikçe artması sebebiyle
Yerel konu olarak “Hatay Halkının Sağlık Problemleri- Sağlık Emekçilerinin Sıkıntıları ve Suriyeli Sığınmacıların Sağlık Sektörüne Etkileri” konuşulacaktır. İlimizde Halk Sağlığı, öncelikle hastanelerin kendi halkına göstereceği duyarlılık konusunda tereddütler yaşarken, hastanelerin fiziki koşullarının yetersizliği sebebiyle hastanelerde yatacak yer sorunu hat safhada iken, sağlık emekçilerinin maruz kaldığı saldırılar görmezden gelinemeyecek boyutta iken bu konuların konuşulması aciliyet göstermektedir.”denildi.

Önyargıların giremeyip kapıda bırakıldığı Hatay küçük Millet Meclisi Kasım toplantı konuları şöyle;

Genel Konu : “İç Güvenlik Paketi ve Yaşamımıza Etkileri”
Yerel Konu : “Hatay Halkının Sağlık Problemleri- Sağlık Emekçilerinin Sıkıntıları
ve Suriyeli Sığınmacıların Sağlık Sektörüne Etkileri”
Tarih : 1 Kasım 2014 Cumartesi
Saat : 11.00–14.00
Yer: : Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu
Belediye Binası7. Kat

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz