HİDRO havuzu tarihe karışmamalı…

26 Haziran 2014 Perşembe, 11:24

Defne ilçesine bağlı Harbiye mahallesinin en önemli mesire yerlerinden biri olan HİDRO Havuzu kaderine terk edildi. Masmavi suyu ve su yüzeyinde yüzen ördekleriyle yerli yabancı turistlerin hayran kaldığı HİDRO Havuzu, bugün kuru görüntüsüyle içler acısı durumda.

Suyun çekilmesiyle birlikte rengârenk ördeklerin çalındığını, kiminin ise çevreye kaçıştığını söyleyen vatandaşlar, havuzla ilgilenecek yetkili birim arıyorlar.

Defne İlçesine bağlı bir yerleşim birimi olsa da HİDRO Havuzu, artık sadece Hatay’ın değil, Hatay’a turist olarak gelen yerli yabancı herkesin malı.

Valiliğin yetkisinde olmazsa da vatandaşlar, Vali Lekesiz’in bu işe el atmasını istiyor ve görüşlerini şöyle dile getiriyorlar: “Sayın Valim; iş siyasilere bırakıldığında manzara bu oluyor. HİDRO Havuzu aylardır bu durumda. Havuzun süsü olan çeşit çeşit ördekler ya öldü, ya çalındı ya da susuzluk nedeniyle dağıldı. Buraya gelen herkes bu manzarayı üzüntüyle seyrediyor. Sizden ricamız siyaset üstü bir karar ile bu güzelliği yeniden yaşatılmasıdır.”

Geçtiğimiz yıllarda da HİDRO havuzunda benzer bir sorun yaşanmış Antakya Belediyesi yönetimi de soruna el atarak Havuza su sağlamıştı. Bu yıl da benzer bir sorunla karşı karşıya kalan HİDRO Havuzuna başta Hatay Valiliği olmak üzere yetkili birimlerin el atması isteniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz