Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Hiçbir gazimizle sorunumuz olmaz…

30 Ocak 2013 Çarşamba, 22:16
Hiçbir gazimizle sorunumuz olmaz…

Antakya Belediyesi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Halil Kadife geçtiğimiz günlerde Hataylı bir gazinin otobüslerde yaşadığı sıkıntıların basında yer alması nedeniyle bir değerlendirme yaparak yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında şu anda kullanılan halk otobüslerinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın standartlarına uygun olarak üretildiğini belirten Antakya Belediyesi Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Kadife bu gazi vatandaşımıza her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Otobüslerinin son sistem yapıldığı için engelli vatandaşlara kolaylık olması açısından otobüslerin hepsinde rampa olduğunu, bu rampaların standartlara uygun olarak otobüslere göre yapıldığını belirten Başkan Kadife; “Bu arkadaşımızın kullandığı tekerlekli sandalye çok ağır donanımlı olduğundan ve standart dışı üretildiği halde otobüslerde bulunan rampalara zarar vermesine rağmen kendisine her türlü hizmeti vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

önceden otobüslerimizde muavin bulundururken engelli olsun olmasın muavin arkadaşlarımız her türlü hizmeti verebiliyordu. Ancak geçtiğimiz aylarda çıkarılan kaliteli toplu taşımacılık ve kentkart sistemi gereği otobüslerimizde muavin bulunmamaktadır. Muavin olmadığı için şoför arkadaşlarımızın yardım etme şansı yoktur. Bu gazi arkadaşımıza özellikle refakatçisiyle birlikte binebilmesi için özel Antakya kentkart vermişiz, ayrıca kooperatifimize başvuru yaparak gazilerimiz için vermiş olduğumuz Antakya kentkart vardır.

Hastane durağında, PTT durağında, Merkez Köprü durağımızda ve Bankalar durağında bulunan görevlilerimiz tarafından kendisine arabalara binişlerde hizmet vermeye de hazırız. Ancak bu gazi kardeşimiz tüm bu yapmış olduğumuz hizmetlere rağmen haddini aşarak bize ve şoför arkadaşlarımıza hakaret etmektedir. Kendisine sunulan imkânları kötüye kullanarak bizi zor durumda bırakmaktadır. şehrimizdeki hiçbir gazimiz ile sorunumuz yoktur.” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz