Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Hibe Desteğine Yoğun ılgi…

11 Kasım 2013 Pazartesi, 10:48
Hibe Desteğine Yoğun ılgi…

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay ıl Koordinatörlüğü 11. Proje başvuru kabul dönemi kapsamında verilen hibe desteklerine çok sayıda proje başvurusu oldu.

 

Hatay il Koordinatörü Dr. Savaş özgürsoy yaptığı açıklamada ıl Koordinatörlüğü olarak 8 Kasım 2013 tarihi itibariyle sona eren proje kabul çağrısı ile birlikte; süt işleme tesisleri (mandıra), tıbbi aromatik bitkiler, arıcılık, meyve sebze işleme, kırsal turizm, soğuk hava depoları yapımı, traktör alımı, zeytinyağı tesisleri ve yerel gıda ürünleri gibi sektörlerde desteklenmek üzere yaklaşık 30 milyon liralık proje alındığını söyledi. 

 

Hatay il Koordinatörü özgürsoy açıklamalarının devamında; proje talebinde bulunan yatırımcıların projelerinin onayının ardından proje sahipleri ile sözleşme imzalanacağını, imza aşamasından sonra bina ve makine ekipman yatırımlarının tamamlanacağını söyledi. 

 

Yatırımların hayata geçmesi ile birlikte, uluslar arası standartlara uygun çok sayıda tesisin hayata geçeceğinin ve Hatay’da üretilen tarımsal ürünlerin iç ve dış pazarlarda daha yüksek fiyatlardan satılabileceğinin, altını çizen özgürsoy; yatırımların istihdama da katkı sağlamakta olduğunu belirtti.

 

TKDK Hatay il Koordinatörlüğü olarak, et ve süt ışleme ve hayvancılık gibi tüm IPARD destek konularının ilimizde de uygulanmaya başlamasıyla daha çeşitli ve büyük projelerin de artık hibe desteğinden faydalanabildiklerini belirten özgürsoy muhtemelen Aralık ayında çıkılacak yeni proje başvuru çağrısında daha fazla proje beklediklerini söyledi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz