Heyelan bölgesinde inceleme yapıldı…

02 Aralık 2014 Salı, 14:47

Defne Belediyesi’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte konularında uzman kişilerin katılımıyla oluşturduğu heyet, Defne’nin Harbiye Mahallesinde yer alan ve heyelan tehlikesinin yaşandığı Şelale Bölgesinde incelemelerde bulundu.
Bölgeyi incelemek üzere Hatay’a davet edilen Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Galip Yüce ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yılmaz Mahmutoğlu’na Defne Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden teknik temsilciler eşlik etti.
Heyelan oluşumuna yönelik önlemler alınması amacıyla yapılan incelemelerde su kaynaklarından ve topraktan örnekler alındı. Ayrıca bölgede bulunan binalardan da fotoğraflar ve örnekler alan bilirkişi heyeti, daha önce Devlet Su İşleri tarafından rehabilite amaçlı yapılan bentlerin tespit ve incelemesini gerçekleştirdi.
Şiddetli yağışların etkisi ile son dönemde hareketlenen toprak yapısına karşı acil önlemler alınması yönünde harekete geçildiğini belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Heyelan tehlikesi ile karşı karşıya olan bölgede alınacak önlemler konusunda detaylı bir çalışma yapıyoruz. Her ne kadar hızlı hareket etmeye çalışsak da durumun hassasiyeti açısından doğru ve sağlam adımlar atılması gerekiyor. Alınacak önlemler, bölgeyi inceleyen heyet tarafından kaydedilen bilgiler doğrultusunda hazırlanacak rapor ile belirlenecek. Bu rapor, başlatacağımız çalışmalar için temel oluşturacak.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz