Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

”Hey Genç” Projesi Sertifika Töreni…

24 Ekim 2011 Pazartesi, 19:01
”Hey Genç” Projesi Sertifika Töreni…

Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Tazeaslan: ”Kursiyerlere çalışma hayatının gerektirdiği yeterlilikler verilmiştir”
 
Avrupa Birliği (AB) ınsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, kapsamında, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından yürütülen ”Her Eğitim Düzeyindeki Genci ıstihdama Kazandırma Projesi” (HEY GENç) kapsamında kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabri Tazeaslan, okulun toplantı salonundan düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada ”HEY GENç” projesi kapsamında toplam 112 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını, kursiyerlere çalışma hayatının gerektirdiği yeterlilikler verildiğini belirtti.

 

Projenin işsiz gençlerin işgücü piyasasına katılımları teşvik ederken istihdam edilebilirliklerini ve girişimciliklerini de artırmak olduğunu ifade eden Tazeaslan, proje kapsamında verilen mesleki eğitim ve rehberlik hizmetleriyle gençlerin kişisel gelişimlerinin arttırılmasına destek olmayı amaçladıklarını kaydetti. Tazeaslan, kursiyerlere girişimcilik ruhu kazandırmak, kendi kariyer planlarını hazırlayan ve iş başvurusu süreçlerini öğrenen gençler olarak yetişmelerinin hedeflendiğini belirtti. 

 

Ekonomik hayata katılım konusunda motive edilen gençlere çalışma hayatının gerektirdiği yeterliliklerin de verildiğini vurgulayan Tazeaslan, kurslar bünyesinde yer alan iş makineleri operatörlüğü eğitiminden 38, doğalgaz eğitiminden 36 ve cad/cam operatörlüğü eğitiminden 38 olmak üzere toplam 112 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını kaydetti.

 

Kursiyerlerin, kişisel bilgisayar ve bilişim teknolojisi yetkinliklerini onaylayan, tüm dünyada geçerli bir sertifika aldıklarının altını çizen Tazeaslan, projeye ortak olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na (ATSO), Antakya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müdürlüğü’ne, Mustafa Kemal üniversitesi’ne (MKü) sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

 

Sertifika törenine, MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Index Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık, AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili şafak Murat Sözer, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz ve davetliler katıldı.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz