Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

HESOB Önemli Duyuruda Bulundu…

24 Ekim 2013 Perşembe, 11:40
HESOB Önemli Duyuruda Bulundu…

HATAY Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz, ış sağlığı ve güvenliği işlemleri 1 Ocak’tan itibaren halk sağlığı müdürlüğüne bağlı toplum sağlığı merkezlerinde ücretsiz olarak yapılacağını duyurdu.
 
Konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında Sağlık Bakanlığı ile ış sağlığı ve güvenliği işbirliği protokolü imzaladıklarını belirterek, “Bilindiği üzere 30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulabilmesi için çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 22.08.2013 tarihinde “ ış Sağlığı Ve Güvenliği işbirliği protokolü” imzalanmıştır.
 
Adı geçen protokole göre; 01.01.2014 tarihi itibariyle 10’dan az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli mikro işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından sunulacaktır. Ayrıca az tehlikeli işlerde çalışacak olanların işe giriş muayeneleri bağlı oldukları Aile sağlığı hekimleri tarafından ücretsiz yapılacaktır. Bu çerçevede tüm esnafımızın bu açıklamalar dikkate alınarak ücretsiz yapılacak hizmetler için 01.01.2014 tarihini beklemeleri önemle duyurulur.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz