Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

HESOB Başkanı Teksöz güven tazeledi…

04 Mayıs 2014 Pazar, 20:48
hesob-asya-gazetesi

HESOB Olağan Genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen genel kurulda mevcut Başkan Abdulkadir Teksöz güven tazeledi.

 

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimlerde 514 delegesi bulunan HESOB’da mevcut başkan Abdulkadir Teksöz güven tazeleyerek, 4 yıl daha görev yapmak üzere başkanlık görevine getirildi.

Konuşmasında markalaşmayı gerçekleştiremediklerinin altını çizen Başkan Abdulkadir Teksöz, “Nakliyecilerimiz için talep ettiğimiz İndirimli mazot çalışmalarımız devam ediyor. Şoför insanımızın belge sorununu da çözeceğiz. İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. ” dedi.

Antakya Ottoman Palece Otelde gerçekleştirilen genel kurula Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP Genel başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Ak Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi partilerin il başkanları ve delegeler katıldı.

 

Divan başkanlığını Barışık yaptı

 

Divan başkanlığını Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık’ın yaptığı genel kurul, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

 

Genel kurulda HESOB’un 2010-2014 yılları arasındaki yönetim kurulu faaliyet raporu Başkan Abdulkadir Teksöz tarafından okundu.

 

70 odamızın genel kurulunu yaptık

 

Genel Kurulda konuşan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, birliklerine bağlı 70 odanın genel kurullarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaptıklarını, ardından da yerel seçimleri geride bıraktıklarını söyledi.

 

Yerel seçimler sonucunda seçilen belediye başkanlarını tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Teksöz, “Belediye başkanlarımızın ilimizi el birliği içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak bir cennet yapacaklarına inanıyorum.” dedi.

 

İcraatlarını anlattı

 

Büyükşehir Belediyesinde meclis üyelerinin beraber çalışma kararı almalarının Esnaf teşkilatlarını memnun ettiğini belirten Teksöz, geride bıraktıkları 4 yılda yaptıkları ve yapmayı başaramadıkları icraatlarından bahsetti.

 

İlçelerin bazılarında SGK şubelerinin açılmasını sağladıklarını, açılmayan ilçelerde de SGK şubelerinin açılması için çalışmalarının devam ettiğini belirten Teksöz, “Geçmişte karma sanayi sitelerimiz vardı. Bunlar İhtisas sanayi sitelerine dönüştürüldü.” dedi.

 

İhtisas sanayi siteleri geliyor

 

İhtisas Sanayi siteleri içerisinde Mobilyacılar sanayi Sitesi ile ilgili iki gün önce Ankara’da bakanlıkta ihalesinin yapıldığını belirten Teksöz, “Mobilyacı esnafımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Ayakkabıcılar Sanayi sitemizin de projesi bitti bakanlığa teslim edildi. Metal Sanayi sitemizin da arsası alınmak üzere. Reyhanlı, Sanayi sitemizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kırıkhan Sanayi sitesinin genişleme talebinin yanında, İskenderun ve Samandağ’ın sanayi sitesi talepleri var. Bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor.” dedi.

 

Faizleri düşürdük

 

Geride kalan 4 yıllık süreçte AB projeleri yaptıklarını, bu projelerin en büyüğünü de ATSO ile birlikte yaptıklarının altını çizen Teksöz, “ATSO ve ATB bizim Ağabey kuruluşlarımız. Onlar bize her zaman kucak açtılar. ATSO ile birlikte Türkiye’ye örnek gösterilen projeler arasında gösterilen 7 milyon Euroluk proje yaptık. Esnaf Kefalet Kooperatifi verdiği krediler konusunda da faizleri yaptığımız çalışmalar ile düşürdük.

 

Yeni hizmet binası yapıyoruz

 

Yeni hizmet binaları konusunda da çalışmaların devam ettiğini belirten Teksöz, “Belediyemizin bize cüzi bir miktarla verdiği arsada, Esnaf ve Sanatkarlarımıza yakışan güzel bir hizmet binası yapacağız. Eski binamızı da turizme kazandıracağız.” dedi.

 

Yapamadıkları konusunda çalışan Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarından yapılan kesintinin yapılmaması konusunda yaptıkları çalışmalara rağmen bu kesintinin yapılmasını engelleyemediklerini söyledi.

 

Başaramadıklarını da anlattı

 

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) genel kurulunda seçimlere tek liste ile gidildi. Yapılan seçimler sonucunda 514 delegesi bulunan HESOB 4 yıl daha mevcut Başkan Abdulkadir Teksöz’e emanet edildi.

Her zaman birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaçlarının olduğunun altını da çizen Başkan Abdulkadir Teksöz, “Biz bunu Allahın izniyle hep beraber başaracağız.” dedi.

Genel kurulda HESOB’un 2010-2013 yılları gelirlerinin 4 milyon 587 bin 185 lira, giderlerinin ise 4 milyon 424 bin 896 lira olarak olduğu kamuoyuyla paylaşıldı. 2014 yılının tahmini bütçesi gelirler olarak 1 milyon 450 bin, giderler olarak ta 1 milyon 444 bin olarak hedeflendiği açıklandı.

Başkan Teksöz Güven tazeledi

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimlerde 514 delegesi bulunan HESOB’da mevcut başkan Abdulkadir Teksöz güven tazeleyerek, 4 yıl daha görev yapmak üzere başkanlık görevine getirildi.

Konuşmasında markalaşmayı da gerçekleştiremediklerinin altını çizen Başkan Abdulkadir Teksöz, “Nakliyecilerimiz için talep ettiğimiz İndirimli mazot çalışmalarımız devam ediyor. Şoför insanımızın belge sorununu çözemedik. Bu belge sorununu da çözeceğiz. İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. Hijyenle ilgili sorunlarımız var. Bu konuda Ülker gibi bir marka da 13 bin lira ceza ödüyor. Küçük bir pastanede 13 bin lire ceza ödüyor. Bunların ayrılması lazım. Bunun yanında markalaşmayı ve birleşmeyi başaramadık.” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz