Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

HES’lere Hayır…

07 Şubat 2014 Cuma, 10:07
HES’lere Hayır…

Antakya, İskenderun ve Samandağ çevre Koruma Dernekleri CHP Hatay ıl Binasında “HES’leri istemiyoruz” konulu bir basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısına CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu’da katıldı.

Antakya, ıskenderun ve Samandağ çevre Koruma Dernekleri adına basın toplantısında konuşma yapan ıskenderun çevre Koruma Derneği Başkanı Barış Sönmez, “Doğu Akdeniz çevre Koruma Dernekleri olarak Hatay ve çevresi için çalışmalarımız var. ıskenderun’a 13 Termik santral yapılamak isteniyor. Biz yargıya başvurduk” dedi.
Yargıtay’ın çevre örgütlerini haklı bulduğunu da açıklayan ıskenderun çevre örgütü Başkanı Barış Sönmez, “Biz birçok çevre kirleticisi olduğunu belirttik. Mahkeme bizi haklı gördü. Biz Termik santral istemiyoruz. 94. 670 kişi tarımla geçiniyor. Termik santral olursa bu insanlar zarar görecek” diye konuştu.

Hatay’ın önemli bir bölge olduğunu da aktaran Sönmez, Alternatif enerji santrallerinin kurulması gerektiği belirtti.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, “Ne yazık ki Hükümet bu konuda duyarsız davranıyor. Geçmişte bizde Hidro Elektrik Santrallerine karşı çıkmıştık. Ama gücümüz yetmedi” dedi.

ıskenderun çevre Koruma Derneğini daha önce ziyaret ettiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, “Biz ziyaretimiz de destekçi olacağımızı söylemiştik. Termik santralden çıkan atıkların doğaya zarar vereceğinin farkındayım. Güneş ve Rüzgâr Santrallerine yönelmeliyiz” diye konuştu.
ınsanların Doğayı kendi elleriyle yok etmenin telafisi olamayacağını da sözlerine ekleyen CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, “Dış Güçlerin tek hedefi Türkiye’nin elinden doğayı, sanayiyi ve turizmi almak. çocuklarımız ve doğacak torunlarımız adına üstümüze ne düşüyorsa yapmalıyız” sözleri ile açıklamalarını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz