Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Hesap Sorulmalıdır..

24 Şubat 2012 Cuma, 09:12
Hesap Sorulmalıdır..

çalışkan, “Bugün tüm tepkilere rağmen burayı tahsis edenlerin hesap verme günüdür. Bugün uçak maketlerinin altında bol bol fotoğraf çektirenlerin çıkıp konuşma günüdür. Bu gün amik gölünün kurutulmasının acı faturası ödenmektedir. Bu tablo her yıl tekrarlanıyor. Konuya kalıcı bir çözüm bulunmalıdır. Amik Gölü derhal eski haline dönüştürülmelidir.”
 
 
 
Saadet Partisi ıl Başkanlığının haftalık toplantısında, Hatay havaalanının durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan, havalında yaşanan gelişmelerin şehrin itibar kaybetmesine neden olduğunu ve kaybolan itibarın parayla satın alınamayacağını ifade ederek, bu havaalanını buraya yapanlardan ve yapımına onay verenlerden hesap sorulması gerektiğini söyledi.
 
 
 
çalışkan yaptığı açıklamada ; “Hatay Havaalanının durumu çok üzücüdür, düşündürücüdür. Biraz fazla yağan her yağmurda havaalanı kapanıyor. Bu durumu aşırı yağmurla izah etmek mümkün değil. Tabi ki yağmur yağacak, yatırımı yaparken bunu planlamak gerekiyordu. Aslında herkesin gözünden kaçan başka bir olay daha var. Antakya güneşli iken göl yatağı olan alan, sisli oluyor. Basit bir sisle bile sürekli uçuşlar iptal ediliyor. Bu havaalanını buraya yapanlardan, onay verenlerden hesap sorulmalıdır. Yer tahsisi gerçekleştiği günden beri tartışmalar, problemler bitmemiştir.”dedi.
 
 
 
 
çalışkan, bugün tüm tepkilere rağmen burayı tahsis edenlerin hesap verme günü olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün uçak maketlerinin altında bol bol fotoğraf çektirenlerin çıkıp konuşma günüdür. Bu gün amik gölünün kurutulmasının acı faturası ödenmektedir. Bu tablo her yıl tekrarlanıyor. Konuya kalıcı bir çözüm bulunmalıdır. Amik Gölü derhal eski haline dönüştürülmelidir. Yeniden oluşturulacak bir göl ile tahliye problemi çözülür. çevrede bulunan diğer araziler de koruma altına alınmış olur.
 
 
 
 
 
 Antakya’ya temiz bir mesire alanı kazandırılmış olur.  Havaalanı işletme binası kalır, yükseltilmiş zemine yapılacak yeni bir pist ile problem çözülür. Santrifüjlerle su çekerek hava “limanı” hava “alanı” olmaz. Yaşanan tablo, Hatay’ın imajı açısından da son derece olumsuz bir tablo bırakmıştır. Su motoru alandaki birikintileri temizler; zihinlerde oluşan imajı temizlemez.  Kaybolan itibar parayla satın alınmaz. ”  Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz