Herşey Çocuklar ıçin…

26 Nisan 2012 Perşembe, 10:35
Herşey Çocuklar ıçin…

Hatay’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Değer Eğitim Yayınları tarafından çocuk şenliği düzenlendi.
AA
Antakya DSı Parkında düzenlenen etkinlikte tiyatro, illüzyon, palyaço, Hacıvat ve Karagöz gösterilerinin yanı sıra çocukların gönüllerince eğlenebileceği oyun alanları oluşturularak, çocukların hizmetine sunuldu.
 
Değer Eğitim Yayınları Temsilcisi Fatih Güleryüz, yaptığı açıklamada, Antakya’da insanların alışık olmadığı bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, eğitimin sadece kitapla olmayacağını ispatlamaya çalıştıklarını söyledi.
 
Etkinlik çerçevesinde tiyatro oyunu ile skeçler, parodiler, orta oyunu, Hacivat ve Karagöz gibi etkinlikler düzenlediklerini vurgulayan Güleryüz, hazırladıkları yarış parkurlarıyla da çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağladıklarını ifade etti.  Güleryüz, böylesi bir etkinliğin Antakya’da ilk defa yapıldığına işaret ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında hazırlanan etkinliğin yıl içerisinde devam edeceğini dile getirdi.
 
Bu gibi çalışmaların çok güzel meyveler vereceğine inandığını anlatan Güleryüz, ”çünkü bu işin içinde sadece biz yokuz. Bunun içinde emniyet teşkilatı da var. Burada çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve bilinçlendirilmesi konusunda bir stant temin edildi.
 Bu stantta halkımıza sürekli bilgi veriliyor. Bunun yanında sağlık kuruluşları da etkinliğimize destek veriyor” dedi.
 
Güleryüz, organizasyonda 20 kişilik bir ekibin görev aldığını, çocukların en büyük ilgiyi tiyatro ve illüzyona gösterdiğini bildirerek, desteklerinden dolayı kentteki idarecilere teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz