Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Herkezin Duyarlı Olmasını ıstiyoruz…

04 Mayıs 2009 Pazartesi, 09:08
Herkezin Duyarlı Olmasını ıstiyoruz…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Eğitim Fakültesi öğrencileri Antakya 75. Yıl Bulvarında Toplumu geri dönüşüm atıkları hakkında bilgilendirme çalışması başlattı.
 
Geri dönüşüm projesi ile ilgili bilgi veren Proje Başkanı Sezen Karpuz, 6 ay önce 15 arkadaşı ile başladıkları projeyle geri dönüşebilen atıklar hakkında halkı bilinçlendirmek, bu konuda çalışmaların başlamasını sağlamak ve bu sayede ekonomiye katkıda bulunup bu maddelerin yapımında kullanılan doğa malzemelerini en önemlisi de ağaç kesimini azaltmayı hedeflediklerini söyledi.
 
çALIşMA YERı OLARAK 75. YIL BULVARINI SEçTıK
 
Geçen 6 ayda yaptıkları çalışmaları da anlatan Karpuz, “Yerleşimin daha fazla olması sebebi ile çalışmalarımız için 75. Yıl Bulvarını seçtik. Bulvarda yaşayan her insana ulaşmaya çalışıp genel bir anket uygulaması yaptık. Bu sayede vatandaşların ilgisini isteklerini öğrenmeye çalıştık. Anket sonuçlarına göre halkımız geri dönüşüm konusunda bir çalışmanın yapılması yönünde birleşti. Buda bizleri çok sevindirdi” dedi.
 
HALKIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDıYORUZ
 
Geri dönüşüm atıkları hakkında halkı bilgilendirmeye devam edeceklerini belirten Karpuz, “Bu dünya hepimizin. Bu yüzden halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Antakya Belediyesinin de en azından her sokak başına geri dönüşüm kutusu koymasını istiyoruz. çünkü bir çok vatandaş bunun yokluğundan şikayetçi. Biz bu konuda bir adım attık. Tek isteğimiz doğal ortamların yok olmaması için atıkların yeniden değerlendirilme çalışmalarının başlaması” diye konuştu. üniversite öğrencileri daha sonra geri dönüşüm atıkları konusunda halkı bilgilendirmek için hazırladıkları broşürleri dağıttılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz