Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Herkesin hakkını savunacağız!..

23 Şubat 2013 Cumartesi, 15:52
Herkesin hakkını savunacağız!..

Türk Haber-Sen Genel Başkanı ısmail Karadavut, Hatay şube Başkanı Ahmet Yüksel ile birlikte Hatay PTT Dağıtım Servisinde Cihetlerin yeniden düzenlenmesi nedeniyle yaşanan sorunlara, çalışma sürelerinin uzatılması, resmi tatillerde zorla çalıştırma, personel eksikliği nedeniyle Posta Dağıtıcılarının sorunlarını dinledi.
 
BöYLE BıR ıHALENıN YAPILMASI YANLIş
 
Hatay PTT Dağıtım Servisini ziyaret eden Türk Haber – Sen Genel Başkanı ısmail Karadavut, PTT’lerde yaşanan genel sorunlara değinerek Sendika olarak tüm kurumlardaki üyemiz olsun olmasın herkesin hakkını savunacaklarını söyledi.
 
Karadavut Dağıtım Personeline Kargo ve Dağıtımın Taşeronlaştırılması hakkında yaptığı konuşmada: “Bütün bu olumsuzluklara rağmen, Kargonun ve kayıtlı postanın şirket tarafından yapılması için ihaleye çıkılmasını anlamak mümkün değildir. Hizmetlerimizin şirketler ve onların elemanları  tarafından yapılmasının kuruma bir faydasının olmayacağını, aksine 172 yıllık tarihi kuruma büyük zarar vereceğini düşünüyoruz. Hizmetlerin taşeronlaştırılması yerine yeterli sayıda kadrolu sorumluluğu bulunan personel alınması daha doğru olacaktır. Kaldı ki şirket elemanlarının büyük bölümünün maaşlarının tam olarak ödenmediği,  izinlerini kullanamadıklarını da biliyoruz. Kargoyu ve kayıtlı postayı taşeron firmalara verseniz dahi, tebligatı ve diğer postayı yapacak personel bulunmamaktadır. Bütün bunların alt yapısı hazırlanmadan böyle bir ihalenin yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
 
HER GEçEN GüN BASKILAR ARTIYOR
 
Karadavut Personel üzerindeki Baskılarla ilgili olarak ise: ”Kurumumuzda personelimiz üzerindeki baskılar her geçen gün artarak hat safhaya çıkmıştır. Yeterli personel olmadığı halde bütün işler mevcut personele zorla, tehditle, soruşturmalarla yaptırılmaya çalışılmaktadır. Dağıtıcıların cihetleri sık sık değiştirilmekte, merkezlerden şubelere tek kişi gönderilmektedir. Ayrıca yöneticilerin özellikle Başmüdürlük personel müdürlükleri çalışanları tehdit etmekte, kişilerin istemedikleri sendikalara zorla üye olmalarını sağlamaktadırlar. 
 
Yetkisi ve kanuni hakkı olmadan yüzlerce kişi sendikacılık adı altında çalışmadıkları, korunup kollandıkları, dağıtıma çıkmadıkları sendikamız tarafından belgeleriyle genel müdürlüğe bildirmemize rağmen hiçbir işlem yapılmamıştır. Yetkililerin taraflı davranmaları çalışanlar arasında ayrım yapmaları çalışma barışını bozmasına sebep olmuştur. Sendikamız tarafından yapılan şikâyetler sonucu göstermelik soruşturmalar açılmış, yanlı kararlar verilmiş, personelin nazarında yanlış bir intiba oluşmasına sebep olunmuştur.” dedi.
 
Türk Haber-Sen Genel Başkanı ısmail Karadavut konuşmasının ardından PTT Dağıtım Personelinin sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü konusunda Hatay şube Başkanının ve Genel Başkanlık olarak takipçisi olacaklarını söyledi.
 
Toplantıya Türk Haber-Sen Genel Başkanı ısmail Karadavut, Türk Haber-Sen Hatay şube Başkanı Ahmet Yüksel ve PTT Dağıtım Servisinde bulunan dağıtıcılar katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz