Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Herkes şampiyon Olmak ıster…..

11 Ocak 2012 Çarşamba, 10:52
Herkes şampiyon Olmak ıster…..

Deringöl; “Herkes şampiyon olmak ister ve fakat bu bir süreç işidir”
 
 
 
Hem deplasmanda kazanılan Beşiktaş maçının hem de takımın genel durumunun değerlendirmesinin yapıldığı basın toplantısında konuşan Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Deringöl, “Bundan 4 ay önce, göreve başladığım ilk gün de söylediğim gibi, ilk amacımız ligde kalmak, her takım şampiyon olmak ister fakat bu bir süreç işidir. Bu süreçte de takımın kimyası ve altyapı çok önemlidir” dedi.
 
 
  Otoriteler tarafından düşecek iki takım arasında gösterilen bir takım iken, ligin ilk haftasında 21 sayı farkla kazandıkları Beşiktaş maçının ardından taraftarların farklı beklentiler içerisine girdiğini kaydeden Deringöl, çok coşkulu bir taraftar kitlesine sahip olduklarını, taraftarların bu coşkusunun takıma itici bir güç ve motivasyon aracı olduğunu, fakat şanssız bir şekilde kaybettikleri son iki iç saha maçında taraftarın bu coşkusunun taşkınlığa dönüşerek, rakip yerine kendi takımlarını baskı altına aldığını söyledi.ıkinci devreye yine bir Beşiktaş galibiyeti ile başlamanın çok önemli olduğunu kaydeden Deringöl Beşiktaş maçıyla ilgili de şöyle konuştu:“Beşiktaş maçının çok önemliydi, kaybedenin küme düşebileceği maçta, daha fazla inanan, isteyen ve sahaya yansıtan taraf bizdik. Aldığımız bu galibiyetle avantajlı bir konuma geldik”Basketbolda ıstatistik çok önemli 7 ay gibi kısa bir sürede 2. lig’deki bir takımı alarak 1. lige taşıdıklarının altını çizen Homend Antakya Belediyespor Genel Menajeri Mahmut Denk ise bir hayali gerçekleştirdiklerini ifade ederek normalden çok daha kısa bir sürede büyük bir iş başardıklarını söyledi.Takımın daha iyi duruma gelmesi adına eksiklikleri göz önüne alarak gerekli mevkilere transferler yaptıklarını ifade eden Denk; “ basketbolda istatistik çok önemlidir, eksikliğini hissettiğimiz mevkilere iyi oyuncular almaya gayret ediyoruz. ıstatistiklerine bakmada herhangi bir oyuncuyu alma lüksümüz yok, takıma katkı sağlayacak, ivme kazandıracak “winner” oyuncuları kadromuza katabilmek adına transfer çalışmalarımızı yaparken ince eleyip sık dokuyoruz” şeklinde konuştu.Altyapı çalışmalarının da devam ettiğini belirten Denk, Sadece dışarıdan oyuncu almamak hedefiyle altyapı çalışmalarını hızlandıracaklarını ve bölge halkına hizmet edeceklerini, 2-4 ve 6 yıllık planlamalarla bölgemiz gençlerinin yetiştirilerek takıma kazandırılacağı basketbol yaz spor okulu kurduklarını dile getirdi.
 
Denk ayrıca birkaç yıl öncesine kadar sadece futbolun konuşulduğu ilimizde, basketbolun da konuşulur hale gelmesinin mutluluk verici olduğunu ve bu durumun doğru yolda ilerlediklerinin bir işareti olduğunu söyledi.
 
 
 
Takım kaptanı Aslı ınceer de, 7-11 Mart tarihleri arasında ilimizde yapılacak Türkiye Kupası’na katılamamaktan dolayı üzgün olduklarını ifade ederek,  “tüm taraftarlarımızı Samsun karşılaşmasına bekliyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz