Herkes işini yapacak…

21 Ekim 2014 Salı, 09:45

Hatay İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Ercan Topaca başkanlığında yapıldı. 2014 yılı 4. dönem toplantısı Hatay Valisi Ercan Topaca başkanlığında yapıldı.

YİKOB toplantı salonunda yapılan 2014 yılı 4. dönem toplantısına İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ile Daire Müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, “Bugün özellikle Kaymakam arkadaşlarıma bir şey söylemek istiyorum. Bunu bütün Daire Müdürlerinin de duymasını istiyorum” dedi.

İlçedeki bütün yatırımları Kaymakamların kendi yetki alanına girip, girmeksiniz tüm çalışmaları sıkı bir şekilde takip etmelerini isteyen Vali Topaca, “Herhangi bir aksama var ise onlarla ilgili aksama sebepleriyle ilgili kurumlara suretiyle ortadan kaldırılacak. Kendisini ve yetki sınırlarını aşan bir husus var ise Valiliğimize süratle rapor edecek.

Kaymakamlarımızın okul ve diğer inşaatlarda işin niteliğine bakmalarını istiyoruz. Takı oradaki çalışmalar bürokrasiye bakmadan, sıkıntıya yol açmadan işi süratli ve kaliteyi artıracak bir şekilde işleri takip etmelerini ve rapor etmelerini istiyorum” açıklamasında bulundu.

Dair Müdürlerinin de ilçelere gittiklerinde İlçe Kaymakamlıklarına uğrayarak yatırımlara berabere giderek karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak işlerini yapmalarının daha iyi olacağını ifade eden Vali Topaca, “Bu konuda arkadaşlarımızın bir ihmalleri olsun istemiyoruz. Onları tamir yapmak isteseniz bile yapamıyorsunuz. Yapılırken kaliteli yapılmamış ise sonradan yapacağınız her harcama özellikle inşaat ve okul, müze gibi yerlerde netice alamıyoruz. O nedenle baştan işi çok sıkı tutmamız gerekiyor. İnşaatlarda kullanılan malzemelerden musluğuna, seramiğine ve aklınıza ne geliyorsa onları da baştan ciddi bir şekilde takip edin. Onları sonradan düzeltmenin bir şansı yok” dedi.

Vali Topaca konuşmasını şöyle sürdürdü,”Yatırım Koordinasyon Merkezi ve Çevre Şehircilik Müdürlüğündeki arkadaşlara buradan bir kez daha söylemek istiyorum. Kontrol mühendisi arkadaşlarım özellikle malzeme seçiminde kalite konusunda yapılan işin kalitesi konusunda çok hassas olmalarını istiyorum. Daha sonra ben gittiğimde mümkün olduğunca bütün inşaatları gezeceğim. İncelemelere gittiğimde birkaç husus söyleyeyim. Bir okulda tuvaletlere gidiyorum. Çeşmeyi açıyorum su olduğu gibi koridora akıp gidiyor. Böyle bir şey yok. Bunları kabul edeceğimiz bir şey değil. İnşaatlarda üçüncü sınıf seramik kullanılmış bu olmaz. Malzemelerde birinci sınır kullanılacak. Herkesin verilen talimatlara harfiyen uymalarını istiyorum. Talimata uyulmadığı zaman mevzuatımızda bellidir. Herkes işin gerçekten bir memleket meselesi olarak sağlıklı bir şekilde yapması gerek. Gülerek oynayarak iş yapılmaz. Ona buna havale edip iş yapılmaz, hele denetim sorumluğu yöneticinin, ikinci, üçüncü şahıslara devir edilerek hiç yapılmaz. Bu konuda daire müdürleri arkadaşlarımızın daha hassas olmasını istiyorum. İnşaat bitmeden tamirat için bana gelmeyin”

Vali Topaca Hatay genelinde 520 adet proje üzerinde çalışıldığın söyleyerek bu yıl içerisinde en çok ödenek alan kurumların DSİ, Karayolları ve Milli Eğitim Müdürlükleri olduğunu ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz