Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Her muhalife 10 bin dolar…

13 Mart 2013 Çarşamba, 22:24
Her muhalife 10 bin dolar…

CHP heyetinin ziyaret ettiği Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Türkiye ve Katar’ı, ‘terörist’ diye nitelendirdiği muhaliflere destek vermekle suçladı. Esad; “Katar her bir teröristin ailesine 10 bin dolar veriyor” iddiasında bulundu.
 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hasan Akgöl ile Mersin Milletvekili Aytuğu Atıcı’dan oluşan heyetin, Esad ile yaptığı görüşme rapor haline getirildi. ıki saatlik Esad görüşmesi ve Suriye’deki genel duruma ilişkin saptamalar raporda, Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde şöyle belirtildi: 
 
 
Sınırdaki patlama: Sınırda bomba yüklü aracın patlaması ile ilgili açıklamanın Türkiye, Suriye muhalifleri, El Kaide veya PKK tarafından yapılmış olması gerektiğini ifade etmiştir.
 
Katar, 10 bin dolar veriyor: “Esad, çeçenistan, Suriye’ye Libya, Yemen, diğer Arap ülkeleri, Asya ve Kafkaslar dahil olmak üzere 23 farklı uyruktan terörist grupların olduğunu, bunların büyük bir çoğunluğunun Türkiye ve ürdün sınırından giriş yaptığını ifade etmiştir. Esad, Suriye’ye gelen her bir teröristin ailesine Katar tarafından 10 bin ABD Doları verildiğini belirtmiştir.”
 
 
çocuklar okula gidemiyor: “Eğitim Bakanı, Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle eğitimin aksadığını, çocukların yaklaşık yüzde 25’inin okula gidemediğini ifade etmiştir. Heyetimiz Lazkiye sokaklarında yaşamın doğal akışının devam ettiğini, tüm işyerlerinin açık olduğunu ve ciddi bir sorun yaşanmadığını gözlemiştir.”
 
  
Müslaman Kardeşler egemen olursa: “Müslüman Kardeşler’in Suriye’de egemen olması durumunda bölgede laik ülke kalmayacağını ve laik düşünceye sahip insanların tehlikede olacağını belirtmiştir.”
 
 
Türkiye artık laik değil: “Esad bölgedeki tek laik devletin Suriye olduğunu, Türkiye’nin artık laik olmadığını ifade etmiştir.”
 
 
Fuhuş ve AIDS: “Kamplardan Suriye’ye dönenlere her türlü yardımı yaptıklarını ancak Türkiye’den beklentisi fazla olanların geri gelmek istemediklerini belirten Esad, Kuzey’de ciddi bir ahlak yozlaşmasının da yaşandığını, fuhuşun ve AIDS’in arttığını, ‘cihad nikâhı’ diye bir kavram yaratılarak buna fetva verildiğini söyledi. 
 
Kuzey’de adeta ortaçağ Avrupası’ndaki durumların yaşandığını, kadınların araç kullanmasına ve pantolon giymelerine bile izin verilmediğini belirten Esad, bu durumun muhafazakârlar tarafından bile kabul edilmediğini ifade etmiştir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz