Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Her Eylemin Bir Sonucu Olmalıdır…

06 Eylül 2013 Cuma, 11:01
Her Eylemin Bir Sonucu Olmalıdır…

Türkiye Gençlik Birliği Hatay ıl Binasının açılışına katılmak için Hatay’a gelen Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı çağdaş Cengiz, gezi parkı olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Taksim Gezi Parkında başlayan olaylar ilk günlerinde kendilerini çok belli etmediklerini ifade eden Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı çağdaş Cengiz “örgütlü olmamızdan kaynaklı halka yapılan saldırıyı püskürtebildik. Vatandaşlara dayatma yapmadan kendimizi kabul ettirdik. 31 Mayıs’tan itibaren başlayan eylemlerde biz TGB olarak oradaydık. 1 Haziran günü Gezi Parkına girerken en önde biz vardık ve vatandaşların getirdiği gaz maskeleriyle Gezi parkına girdik” dedi.
 
Kurumların eylemlere Flamayla gelmeleri ile ilgili düşüncelerini dile getiren TGB Genel Başkanı çağdaş Cengiz “Kurum bayrak ve Flamalarının eylemlerde olması halkın eğilimine bağlı olmalı Halkın isteğine göre Flamalar eylemlerde olabilir de olmaya bilir de. Vatandaşlar güven duydukları kurumların bayraklarını eylem alanında görmek ister” diyerek konu hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Antakya’daki eylemlerin genel olarak Antakya Dayanışması tarafından organize edilmesi ve TGB’ nin Dayanışma içinde olmamasının nedenini ise TGB Genel Başkanı ilginç sayılabilecek bir yorum da bulundu. TGB Genel Başkanı “Biz Bütün örgütlere Platformlara dahil olun diyoruz. Antakya Dayanışması hakkında çok bilgim yok. Her Eylemin bir sonucu olmalı. Halk bu eylemlerin devamını istiyor mu? Buna dikkat etmek lazım. Her zaman ortak eylemlik olmalı. Her eylemin belli bir eylem amacı olmalı” ifadelerine dikkat çekti.
 
Halkın meşru gördüğü eylemlerin doğru eylemler olduğunu ve Armutlu halkının polise karşı bir güç koyduğunun altını çize TGB Genel Başkanı çağdaş Cengiz “Halkın isteklerini göz önüne almak lazım. Halk hareketleri her zaman yüksek ivmeyle devam etmez. Son 2 yılda TGB örgüt olarak kitlesel eylemler yaptı. Hatay’daki örgütümüzü ise yeni oturtuyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Hatay’daki vatandaşların TGB talebi olduğunu ve Aktiflik yönünden ise 15 günüdür açılış için çalıştıklarını aktaran çağdaş Cengiz “Burası toplumsal hareketin karargâhı olacak. Son bahar sürecinde TGB burada büyüyecek. Eylemlerde de daha girişken hale gelecek. TGB Türkiye’nin en yaygın örgütlerinin başında geliyor” diyerek TGB’nin bundan sonraki planları hakkında bilgi verdi.
 
Halkın Türkiye Gençlik Birliğine ön yargıyla yaklaştığını ancak Taksim Gezi Parkı olaylarıyla bu ön yargıları kırdıklarını düşündüğünü belirten TGB Genel Başkanı çağdaş Cengiz “TGB kurulurken Tam Bağımsız Türkiye amacıyla kuruldu. Biz Türkiye’nin birliğinden yanayız. Bizim Kürtçenin konuşulmasında akademik dil olması bizim için sorun değil. Biz kardeşlikten yanayız. Biz hep birlikte Cumhuriyeti kurduk” diyerek TGB’nin Kürt vatandaşlarla probleminin olmadığını belirtti.
 

Türkiye Gençlik Birliği Başkanı çağdaş Cengiz “Geçmişte yapılan yanlışlardan doğan yaraları birlikte hareket edip birlikte saracağız” diyerek noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz