Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Hepimiz Bu Suçu ışliyoruz….

12 Ocak 2012 Perşembe, 10:58
Hepimiz Bu Suçu ışliyoruz….

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay ıl ve ılçe teşkilatları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekeye tepki göstererek, genel başkanımızın söylediği her sözün arkasındayız. Bu suç oluşturuyorsa, hepimiz bu suçu işliyoruz diyerek imza kampanyası başlattılar”CHP Hatay ıl binası’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekenin, Yargının ne kadar siyasallaştığını açıkça gösterdiğini söyledi.Demokrasinin en önemli unsuru olan “Kuvvetler Ayrılığı Prensibi”nin, yani Yasama, Yürütme ve Yargının birbirinden ayrılması, birbirlerinin işlerine karışmamasının, demokrasinin işleyişinde son derece hayati bir önem arz ettiğini dile getiren Mullaoğlu, Demokrasinin varlığını ortaya koyan bu üç saç ayağından birinde oluşacak aksamanın, bütün rejimin işleyişine büyük bir zarar vereceğinin altını çizdi.“Yargı bağımsız bir erk olmaktan çıkmıştır”12 Eylül referandumuyla yapılan Aynasal değişiklikten sonra, ülkemizde “Yargı”nın bağımsız bir erk olmaktan çıktığını ve gittikçe “Yürütme” erkinin etki alanına yaklaştığının gözlemlendiğini belirten Mullaoğlu, “Hemen belirtmek gerekir ki gerçekten bin bir zorlukla işini ciddiyetle yapan yargı mensuplarımız bulunmaktadır. Bu değerli Yargı mensuplarını kesinlikle ayrı tutuyoruz. Bütün bir Yargıyı töhmet altında bırakmak gerçekçi bir değerlendirme olmaz. Ancak siyasal nitelik kazanan davalarda, Yargının tavırları ve aldığı kararlar, hukuk devletinde açıklanamayan cinste kararlar olarak karşımıza çıkmaktadır.” Dedi.Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekenin, yargının ne kadar siyasallaştığını açıkça gösterdiğini ifade eden Mullaoğlu şöyle devam etti:
“Genel Başkanımız, Ana Muhalefet partisinin lideridir. şüphesiz ki hükümetin aldığı kararları ve devletin işleyen mekanizmalarında gördüğü aksaklıkları eleştirecektir. Bu onun topluma karşı sorumluluğu gereğidir. Yargıya yönelik yaptığı bir eleştiriden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Liderinin susturulmak istenmesi asla kabul edilemez. Bu demokrasimize vurulan çok büyük bir darbedir!” “Cumhuriyeti ve Demokrasiyi Sokakta Bulmadık”Bu ülkede Cumhuriyeti kurduklarını ve demokrasiyi tesis ettiklerini, ne Cumhuriyeti ne de Demokrasiyi sokakta bulmadıklarını belirten Mullaoğlu, Cumhuriyete ve Demokrasiye kimden ve nasıl gelirse gelsin, gelecek her türlü kabul edilemez müdahalelerin bugün olduğu gibi kesinlikle karşısında olacaklarını vurguladı.
Mullaoğlu son olarak, “Genel Başkanımız, eleştirileriyle topluma karşı olan ödevini yerine getirmiştir. Hepimizin de topluma karşı ödevleri vardır. Başkanımızın söylediği her sözün arkasındayız. Bu suç oluşturuyorsa, hepimiz bu suçu işliyoruz. Demokrasi mücadelesi insanlığın ve uygarlık tarihinin en şerefli mücadelesidir. Biz bu mücadelenin neferleri olarak, ne Silivriden ne darağacından ne de mezardan korkuyoruz. Yaşamdaki amacımız, şerefli bir yaşam ve şerefli bir ölümdür. şerefimizle yaşıyoruz, şerefimizle de ölmesini biliriz. Demokrasi, uğruna şerefle ölünecek kadar değerlidir!
 
” Diyerek  başlatılan imza kampanyasını ilk imzayı kendisi attı.ıl Başkanı Mullaoğlu’nun ardından partililer de imza kampanyasına destek vererek imzalarını attılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz