Hedef 150Bin Ağaç

07 Ağustos 2014 Perşembe, 17:47

ntakya Belediyesi kent genelinde başlattığı ağaçlandırma kampanyası kapsamında ilk adımı Yeni Sanayi Sitesi’nde başlattı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Sanayi sitesinde esnafla birlikte ektiği ilk fidan ile ağaçlandırma seferberliğine start verdi.

            Yeni Sanayi Sitesi’nde ağaçlandırma, orta refüj, bordur ve parke çalışmaları kapsamında gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Kimyeci, kentimizin daha yeşil olması ve yaşanabilir bir Antakya için çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.

            HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Kooperatif Başkanı M.Ali Kanlı’nın hazır bulunduğu Antakya Belediyesi ağaçlandırma kampanyası programına Başkan İsmail Kimyeci, Başkan Yardımcıları Hikmet Hatunoğlu, Armağan Teköz, AK Parti Antakya İlçe 2. Başkanı Bekir Sertbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sanayi esnafı katılım gösterdi.

            HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin seçim sonrası sanayi sitesinde yaptığı çalışmalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ettiler. Parke taş, orta refüj, bordur ve şimdi de ağaçlandırma kampanyasının ilk etabının sanayi sitesi’nden başlatılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, “30 Mart seçimleri sonrasında Sanayi sitemiz belediye hizmetlerini bir fiil görmeye başladı. Yapılan hizmetler ve hummalı çalışmalar, sanayi sitemizi her bakımdan olumlu etkiledi. Bizlerde Sanayi sitesi esnafı olarak Antakya Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalara sonuna kadar destek olacağız. Sanayi sitemizin güzelleşmesi esnafımıza ve kentimize büyük katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı başta Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci olmak üzere bütün çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya’nın yaşanabilir bir kent olması ve daha yeşil örtüye sahip olması için ilk etapta 10 bin ağacın kentin muhtelif yerlerine dikileceğini ifade ederek, “Yeşiller içinde bir Antakya olması hepimizin ortak arzusudur. Orman Fidanlık Müdürlüğümüzden bilimsel destek alınarak coğrafyamıza uygun ağaçlar seçildi. Bu hedefe emin adımlarla ilerlemek üzere ilk etapta 2014 yılı için 10 bin adet Defne, Harnup (Keçi Boynuzu) ve Çınar ağacı fidanı dikimine başladık. İlk fidemizi de HESOB Başkanımız A.Kadir Teksöz, Kooperatif Başkanımız M.Ali Kanlı ve sanayi esnafımızın katılımları ile Sanayi sitemizde ağaç ekimi gerçekleştirdik. Yapılan çalışmalar kent genelinde ihtiyaç olan tüm bölgelerde devam edecektir. 2015 yılında 30 bin ağaç dikimi daha gerçekleştireceğiz ve Antakya için hizmet dönemimiz boyunca toplamda 150 bin ağaç dikme hedefi ile devam edecektir.” dedi.

            Ağaç dikme etkinliğinde sanayi sitesi esnafını da ziyaret eden ve bölge esnafına hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulunan Başkan Kimyeci, sanayi sitesi içinde özellikle orta refüj çalışması yapılan mevkilerde atıl durumda bulunan araçların yerinden kaldırılarak daha güzel bir görünüme sahip, peyzaj çalışmasının daha rahat yapılacağı alanların oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sanayi sitemizi esnafımıza ve şehirmize yakışır bir görünüme kavuşturmak, daha güzel, bakımlı bir bölge haline getirmek üzere çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bir taraftan yol düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğü sanayi sitemizde eşgüdümde özellikle orta refüjde atıl durumda bulunan ve kaderine terk edilmiş araçların kaldırılması sağlanacak. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın lehine olan yürütülecek bu çalışmalarda ekiplerimize yardımcı olunacağına inanıyorum. Sanayi sitesinde yapılan peyzaj çalışması ile esnafımız daha rahat ortamda çalışma yaparak ekonomik gücüne güç katacaktır. Sanayi sitemiz başta olmak üzere Antakya genelinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası ile kentimiz daha yeşil olacak ve insanlarımıza daha güzel yaşam alanları oluşturmuş olacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz