HBB’den Armutlu’ya bayrak…

27 Mart 2015 Cuma, 10:40
HBB’den Armutlu’ya bayrak…

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Armutlu Mahallesi BP kavşağına Türk Bayrağı monte ederek, göndere çekti.
Düzenlenen törende konuşan Başkan Savaş, “Armutlu ve Cumhuriyet Mahallesi’ni birbirine bağlayan kavşağımız, yıllardır bakımsız durumdaydı. Şimdi güzel bir düzenleme yaptık. Bu güzel çalışmanın üzerine Türk Bayrağımızı dikeceğiz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti var oldukça gönderden inmeyecek bir bayrak ve bu bayrağımızı biz Armutlu’daki hemşerilerimize emanet ediyoruz” dedi.
Armutlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Çiçek, Mahalle’de eksik kalan hizmetlerin son zamanlarda giderildiğini ifade ederek, HBB’nin bu duyarlılığından dolayı Başkan Savaş’a teşekkürlerini sundu.
Armutlu Mahallesi SYD Başkanı Tevfik Erkek de, Armutlu’nun geçmişte yaşanan olaylarla isminin duyulduğunu belirterek, “Armutlu halkı, bayrağı, vatanı ve vatanın bütünlüğü için canını vermeye hazır olan bir halktır. Bu bayrağı bize armağan eden Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, mahallem adına teşekkür ediyorum. Bu bayrak için canımız feda. Bu bayrak altında Allah bize ölmeyi nasip etsin” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve okunan İstiklal Marşı eşliğinde Başkan Savaş, Başkan Savaş’ın eşi Nazan Savaş, Mahalle Muhtarı Çiçek, Dernek Başkanı Erkek ve diğer katılımcılar Türk Bayrağı’nı göndere çekti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz