Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

HBB Personeli Alanında Uzmanlaşıyor…

 HBB’NİN ÖNCELİĞİ CAN GÜVENLİĞİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki personelin iş güvenliği ve sağlığı için tedbiri elden bırakmıyor.HBB, yerden yüksek bölgelerin temizliği, bakımı ve onarımı gibi birimlerde çalışan personelin can güvenliği için hayati bir eğitimin altına imza attı.

Büyükşehir, Asi Nehri ve yüksek yerlerde bulunan alanları temizleyen ekibe, yüksek irtifa ve dağcılık eğitimi verdi.Uluslararası İple Erişim Teknisyeni Zafer Gürsel, iki günlük eğitimde ilk olarak yüksek irtifada güvenli çalışmanın önemini teorik olarak anlattı. Gürsel daha sonra HBB personeline iple aşağı nasıl inileceğini ve iplerin güvenli yerlere nasıl bağlanacağını uygulamalı olarak gösterdi.

Asi Nehri’ni temizleme ekibinde çalışan HBB personeli Rıfat Arslan, aldıkları eğitimle eksiklerini giderdiklerini ve iniş tekniklerini detaylıca öğrendiklerini dile getirdi. Hatay Büyükşehir Belediyesinin verdiği bu eğitimin amacı, çalışanlarının hayati tehlikesi olan yüksek alanlarda arama kurtarma ve temizleme çalışmalarını en güvenli şekilde yapabilmelerini sağlamak.

Eğitim sonunda ekip, profesyonel dağcıları aratmayacak teknik bilgiye sahip olacak ve tehlikeli alanlarda görevlerini güvenle yerine getirecek.