HBB Ata’sız afişlerden ötürü  özür diledi…

24 Mayıs 2016 Salı, 08:54

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, kent içindeki billboardlara astırdığı 19 Mayıs Bayramı ile ilgili posterlerde ATATÜK resminin olmaması nedeniyle yapılan eleştirilere verdiği yanıtta, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Atatürk’e sonuna kadar bağlı, Atatürkçü düşüncelere ve değerlerine sahip çıkan, her platformda minnet, saygı ve rahmetle anan birisidir” hatırlatması yapıldı.

Olay üzerine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş üzerinde Atatürk’ün kalpaklı resminin olduğu dev ebatlardaki Bayrakla çok önceden çekildiği fotoğrafı tiwitter üzerinden paylaştı ve “Ne ATA’mızdan vazgeçeriz ne de Bayrağımıza olan sevdamızdan…” yazdı. Hatay BŞB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, insani hata dolayısıyla personel adına özür dilendiği kaydedilirken, şöyle denildi:

“Atatürk’e bağlılığını ve onun yolunda sapmadan gideceğini her ortamda dile getirmesi ve sadece milli bayramlarda değil, yapılan her türlü etkinlikte ve ilimize yaptığı ileriye dönük çalışmalarında Atatürk’ü örnek aldığını vurgulaması, onun Atatürk’e olan bağlılığını göstermektedir.

Sayın Başkanımızın yapmış olduğu paylaşımlara bakıldığında, Atatürk’e olan bağlılığını sorgulamanın ne kadar yanlış olduğu görülebileceği gibi, insani olarak sehven yapılan bir tasarımında Atatürk’e karşı bir tavır içinde değerlendirilmesi o kadar da yanlıştır.”

Sunulan örneklerde, “ Atatürk’ün örnek sözlerinin de bulunduğu tasarımlar tüm Hatay’da kullanılmış iken, insani bir hatadan dolayı sehven yapılan yanlışlığı siyasi bir rant olarak kullanmak isteyenler şunu bilmelidir ki, bu türlü mesnetsiz uğraşlar hiçbir zaman kabul görmeyecektir.

Biz Atatürk çocukları olarak, bizleri birbirimize düşürmek isteyenlere o fırsatı vermeyeceğiz ve ayrıca bu türlü siyasi rant peşinde koşanlar şunu çok iyi bilmelidir ki, bu uğraşlar bizleri birbirimize daha çok kenetlemekte ve Atatürk’ün izinde gitmemizin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.  İnsani bir hatadan ve sehven yapılmış yanlıştan dolayı personelimiz adına özür diler, sevgi ve saygılarımla kamuoyunun takdirlerine sunarız.”denildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz