Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Hazırlıklar Türkiye’de yapılmış olabilir…

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 17:07
Hazırlıklar Türkiye’de yapılmış olabilir…

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, yaptığı açıklamada; somut göstergelerin, Suriye’ de Kimyasal Saldırıyı Muhaliflerin yaptığı izlenimi bıraktığını, hazırlıkların da Türkiye’de yapılmış olabileceğini ifade etti.

Hatay’dan Suriye’ye silah ve malzemelerin TIR’larla geçtiği konularının dünya basınında gündeme gelmesi ile ilgili olarak konuşan Dudu, Suriye politikaları konusunda hükümeti defalarca, yanlış yaptıkları yönünde uyardıklarını söyledi.

KıMYASAL SALDIRI HAZIRLIKLARI TüRKıYE’DE YAPILMIş OLABıLıR

Hükümetin, uyarılara kulak vermediğini vurgulayan Dudu, şöyle konuştu:”Hükümet ne yazık ki, Suriye’deki savaşa taraf olmuştur. Oradaki bir taraf lehine ciddi yardımlarda bulunmaktadır. Silah sevkiyatına ve silah yardımına aracılık etmektedir. Bu artık bütün dünyanın bildiği bir gerçektir. Sınır güvenliğinin yolgeçen hanına döndüğü iddialarımız da vardı. Bu iddialarımızın doğruluğu da, bütün dünya tarafından bilinmektedir. 

Ne yazık ki, Türkiye’nin ulusal güvenliğine ciddi anlamda zarar vermektedir, tehdit oluşturmaktadır. ışte sınırlarda yaşanan olaylar. Kaçakçılık ve terör faaliyetlerini vatandaşlarımız biliyor. Hatay’ı bir terör yuvasına dönüştürüyorsunuz. ‘Yapmayın, etmeyin’ dedik, ancak bugüne kadar dinletemedik. Bu saatten sonra acilen hükümet bu yanlış Suriye politikasından vazgeçmesi gerekir.”Dedi.

KıMYASAL SALDIRI ıNSANLIK SUçUDUR

Suriye’de zaman zaman kimyasal saldırılar yaşandığının altını çizen CHP’li Dudu, bunun çok ağır bir örneğinin geçtiğimiz günlerde yaşandığını söyledi.

Vekil Dudu, “Bu saldırıları kim yaparsa yapsın, bu bir insanlık suçudur. Sorumluları, failleri en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Altını çiziyorum, kim yaparsa yapsın. ıster Suriye’deki rejim, isterse Suriye’deki muhalifler hiç fark etmez” diye konuştu.

Adana’da polisin yakaladığı sarin gazı ile ilgili de konuşan Hatay Milletvekili Dudu, şöyle devam etti: “Bundan birkaç ay önce Adana’da muhalif güçlerin elinde yakalanan sarin gazı söz konusuydu. Tüm bu göstergeler, somut olaylar, sanki bize bunu muhalifler yapmış gibi bir izlenim bırakıyor. 

Ne yazık ki, bunun sebebi de, Türkiye. öyle anlaşılıyor ki, bu hazırlıklar Türkiye’de yapılıyor. Hükümet, kendi denetimindeki gümrük kapısında, bir takım silahların geçmesini isterse engelleyebilir. Ki bu güne kadar, devletin buna göz yumduğu, artık dünyanın bildiği bir gerçektir. Devletin bilgisi dâhilinde bu silahların geçtiği açıkça anlaşılmaktadır. 

Reyhanlı, Cumhuriyet tarihimizin en büyük terör saldırısını yaşadı. Hala vatandaşlarımız orada bu travmayı yaşamaktadır. Hala, oradaki insanlar, bomba patlayacak endişesi ile yaşıyor. Sınır ve kapılardaki güvenliğin sağlanması önemli.”Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz