Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Havayı kirletenler cezalandırılacak…

22 Aralık 2009 Salı, 22:03
Havayı kirletenler cezalandırılacak…

Hatay Valiliği’ nin hava kirliliğinin önüne geçilmesi için başlattığı yoğun çalışma programı sürüyor. Program kapsamında toplantılar düzenleyen ve halka bilgilendirici broşürler dağıtan ilgili kurumlar, özellikle kalorifer kazanı ve soba yakılması ile ilgili önemli çalışmalar yapıyorlar.
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Başkanlığında yapılan toplantıda, konuya ilişkin geniş açıklamalar yapılmış ve kalorifer kazanı ile soba yakma tekniklerine uymayanların cezalandırılacağı ifade edilmişti.

Devlet kömürü havayı kirletir mi?

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir basın mensubunun Hava kirliliğini devletin dağıtımını yaptığı kömürün kirlettiği yönündeki yorumuna açıklık getiren Lekesiz, 2008 yılı içerisinde Hatay ili genelinde 166 bin ton kömür kullanıldığını bu miktarın sadece 31 bin tonunun devletin dağıtımını yaptığı kömür olduğunu söyledi.
Bu nedenle havanın Valilik aracılığıyla dağıtımı yapılan kömürde kaynaklı olmasının zayıf bir ihtimal olduğunu söyleyen Lekesiz, “Kaldı ki öyle bir tespitimiz olursa o kömürleri kullandırtmayız” demişti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz