Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Havaalanın Kapanması Turizmi Etkiledi…

22 Mart 2012 Perşembe, 08:40
Havaalanın Kapanması Turizmi Etkiledi…

Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Yaklaşık iki aydır kapalı olan Hatay Havaalanının halkı ve turizm sektörünü fazlasıyla etkilediğini ifade ederek, Doğal afetin yaşanmasının kendilerini üzdüğünü, yaşanan felaketten ders çıkarılarak havaalanına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
 
 
ılimize bir havaalanı yapılması için halk olarak çok mücadele ettiklerinin altını çizen Nacioğlu, şöyle devam etti: “çevre illerimiz bu havaalanı çalışmaz yapılması doğru değil gibi söylemler ve lobi yaptılar. Fakat havaalanı açıldıktan sonra onların söylemleri ters tepti. Keşke bu havaalanı on yıl önce yirmi yıl önce yapılmış olsaydı bugün şehrimiz daha farklı yerlerde olurdu. Yinede bu havaalanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”
 
 
 
Adana Havaalanı’nın şehrin içinden çıkarılarak, Tarsus’ta yapılacağını hatırlatan Nacioğlu, “O zaman ıskenderun ve çevre ilçeler Hatay havaalanını kullanacaktır yani havaalanımız ileriki yıllarda daha işlek olacaktır. ılimizin her türlü değerine sahip çıkmak fert olarak hepimizin görevidir. Hatırlarsanız bayan basketbol turnuvası Antakya’da yapıldı. Bütün turizmciler, esnaf bir nebze iş yaptı.
 
 
 
Demek ki sporda da önemli bir ilerleme yapmalıyız. Düşünün Hatayspor veya ıskenderun veya Kırıkhanspor süper ligde olsa şehir nasıl kalkınır. Gaziantep ilimizden örnek almalıyız. Sporda, sanayide, turizmde büyük hamleler yapıp Gaziantep’i dünya şehri yaptılar darısı bizim Hatay ilimize. Hatay ilimiz tarihiyle, kültürüyle, mozaiğiyle bunu hak eden bir ildir.” şeklinde konuştu

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz