Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Havaalanımız Tercih Ediliyor…

03 Aralık 2009 Perşembe, 19:11
Havaalanımız Tercih Ediliyor…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, Hatay havaalanının açıldığı ilk günden itibaren ılimizin turizmine büyük katkı sağladığını, bundan sonra da genişleyecek yolcu salonu ile daha fazla yolcu kapasitesine sahip olacağını bildirdi.   
Yazılı açıklamada bulunan Hikmet çinçin, Hatay havaalanının geride kalan Ekim ayında ülkedeki diğer havaalanları bazında 2009 yılı Ekim ayında uçak trafiğinde yüzde 65.9 artışla ilk sırada yer aldığını kaydederek, bu sonucun ilimiz için çok sevindirici bir gelişme olmakla beraber ilimize yapılacak büyük yatırımların da bir habercisi olduğunun altını çizdi. Bu başarıda emeği geçenlere teşekkür eden ATSO Başkanı Hikmet çinçin, şunları dile getirdi: “Havaalanımızın Suriyeli vatandaşlar tarafından da oldukça büyük ilgi görmektedir. Suriye filosundaki uçakların yaşça büyük olması ve birçok Avrupa ülkesinin Suriye’ye uçak alımı esnasında uyguladığı ambargo nedeniyle Havaalanımız Suriyeli vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 
Suriye ‘nin Lazkiye ve Tartus illerinde yaşayan vatandaşların Halep de bulunan Havaalanına ulaşmaları 3 ila 3,5 saat arasında iken Hatay Havaalanına ulaşma süreleri yalnızca 1 -1,5 saat’dir. Vize muafiyeti uygulaması ile komşu ülkeden gelen vatandaşların vize sıkıntısı yaşamadan Havaalanımıza ulaşabilmeleri de Hatay Havaalanını cazip hale getiren faktörlerdendir. Her uçağın iniş ve kalkışının yapılabileceği uluslararası bir Havaalanı olan Hatay Havaalanı, Devlet Hava Meydanları tarafından yapılan açıklamalarla da başarısını, ortaya koymuş ve bugüne kadar yapılan yatırımın karşılığını büyük ölçüde vermiştir. Hatay Havaalanı oluşan yolcu ve uçak trafiğine ilişkin verileri ile de oldukça başarılı bir ivme kazandığını ispat etmiştir. Devlet Hava Meydanlarının açıkladığı 2008 ve 2009 rakamları, Hatay Havalimanı’nın uçak trafiği konusunda aldığı büyük mesafeyi de ortaya koyarken, yaşanan başarının tabloya yansıttığı rakamlar da tüm Hataylıları olduğu gibi bizleri oldukça memnun etmiştir.”  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz