Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Hava şartlarını da Düşündük…

01 Kasım 2011 Salı, 09:02
Hava şartlarını da Düşündük…

Oral; “Van’daki hava koşullarını göz önüne aldığımızda, gönderilen yardımların “kışlık ürünler” olması gerekliydi.”
 
 
 
Antakya Ayakkabıcılar Odası Van’da yaşanan deprem sonrası, depremzedelere yardım elini uzatarak kampanya başlattı. Ayakkabıcı esnafının bir araya gelerek topladığı 1640 çift ayakkabı Tür Kızılayı aracılığıyla Van’daki depremzedelere gönderilmek üzere harekete geçti.
 
 
 
Antakya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral, yaptığı açıklamada, “Oda olarak ülkemizde yaşanan böyle bir felakete duyarsız kalamazdık. Bizde esnafımızla bir araya gelerek böyle bir kampanya başlattık.” Dedi.
 
 
 
 
 
Kampanya sonucunda toplanan 1640 çift ayakkabının toplandığını belirten Oral, “Van’da yaşanan mevsim koşullarını da göz önüne alarak, toplanan yardımların büyük çoğunluğunun “Kışlık ürünler” den oluşmasına dikkat ettik.
 
 
 
Oral ayrıca her yaştan depremzedeyi düşünerek ürün numaralarını ona göre sınıflandırdıklarını da ifade etti.
 
 
 
Antakya’da bayan ayakkabısı üretilmediğini, fakat bu konuda da ızmir Ayakkabıcılar Odasıyla işbirliği içerisine girdiklerini ifade eden Oral, bayramdan sonra, içerisinde bayan ürünlerinin ağırlıklı olacağı 2000 çift ayakkabıyı daha depremzedelere ulaştıracaklarını söyledi.
 
 
 
Türk Kızılayı Antakya şubesi Başkanı Mustafa Sevinç ise yapılan kampanyanın çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “yardımlar çığ gibi büyüyor, bu duyarlı davranışlarından dolayı tüm Hatay halkına teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
 
Sevinç ayrıca tüm esnafları bu tür yardımlar yapmaya davet ederek. Yapılan bağışların vergiden düşüldüğünü sözlerine ekledi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz