HATSU vatandaşı kızdırdı…

03 Temmuz 2014 Perşembe, 12:57

Büyük şehir Belediyesi yasasıyla kurulan Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi’ndeki (HAT-SU) veznelerinin saatinde mesaiye başlamamaları faturalarını yatırmak isteyen vatandaşların tepkisine neden oldu.

Su faturasını tahsil etmekle görevli iki vezneden bir tanesinin mesaiye geç başlaması sebebiyle oluşan kuyrukta vatandaşlar HAT-SU’ ya tepki gösterdi.

Zaman sıkıntısından yakınan ve  HAT-SU tarafından mağdur edildiklerini iddia eden vatandaşlar, “İş yerlerimizi, evlerimizi bırakıp su faturası yatırmaya geliyoruz. Sabahın erken saatlerinden beri buradayız. Burada iki veznenin çalışması gerekirken tek vezne çalışıyor. Bir buçuk saattir burada sıra bekliyoruz. Biz vatandaşlar olarak bunları hak etmiyoruz.

Belediye yetkilileri vatandaşın bu kadar eziyet çekmesine gerek kalmayacak şekilde, daha önce su faturalarını yatırdığımız merkezi devreye sokabilir. Şimdi her şey elektronik ortamda. Bilgisayara işlediğinde ha HAT-SU’da yatırmışsınız, ha merkez veznede yatırmışsınız. Sayın yetkililer bu söylediklerimizi dikkate alırlar ve merkez vezneyi tekrar faaliyete geçirirlerse ne bu kadar izdiham olur, ne de vatandaşlarla memurlar arasında sürtüşme olur” ifadeleri ile yetkililere seslendiler.

Kuyruğun neredeyse bina dışına kadar uzamasından sonra ikinci vezne de devreye girerek tahsilât yapmaya başladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz