Hatsu: Payas’taki Sorunun Kaynağı Payas Belediyesi

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 10:25

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (HATSU), Payas’ta meydana gelen su kesintileri ve kanalizasyon suyu taşmaları konusunda HATSU Genel Müdürlüğüne ağır ithamlarda bulunan Payas İlçe Belediyesi Başkanı Bekir Altan’a cevaben bir açıklama bulundu.

HATSU, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada son 48 Yılın en kurak kışının ardından yaşanan kuraklığın ve bundan kaynaklı su kesintilerinin bile HATSU Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a mal edilmesini dehşet verici ve talihsizlik olarak niteledi.

Genel Müdürlük, Kanalizasyon hatlarında yaşanan problemlerin de, içme suyu ve kanalizasyon hizmetleri Payas Belediyesi’ndeyken yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler alınmadığı için meydana geldiğini ve halkı gerçekten mağdur edenlerin şimdi halkın mağduriyetleri üzerinden HATSU’yu suçladığını açıkladı.

HATSU Genel Müdürlüğü, tüm ilçelerde olduğu gibi Payas ilçemizde de var olan imkânlar dâhilinde vatandaşlara yardımcı olunduğunun altını çizerek, 480 Milyon TL borç ile devir alınan Kuruluşun sıfırdan yapılandığını hatırlattı.

Halkın mağduriyetleri üzerinden idarelerine yapılan sözlü saldırıların ve ağır ithamların HATSU nezdinde hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını ifade eden Genel Müdürlük, Hatay’ın bütün ilçe belediye başkanlarını, sorunları el birliğiyle büyütmeye değil, el birliğiyle çözmeye çağırdı.

HATSU’nun Hatay var oldukça var olacağını hatırlatan idare, HATSU’yu yıpratacak açıklamaların şimdi de ilerde de bütün Hatay’ı olumsuz etkileyeceğini bildirdi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz