Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Hatsu; Elekrik kesintileri kuyu trafosunu patlattı…

08 Eylül 2014 Pazartesi, 23:02

HATSU; yaşanan su sıkıntılarından TEDAŞ’ı sorumlu tutarken. Bu defa  elektrik kesintilerinin kuyu trafosunu patlattığı ileri sürüldü…

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU), TEDAŞ’ın yaptığı elektrik kesintisinden dolayı Antakya ve Defne ilçelerimize (08-09-Eylül-2014’te) dün su verilemediği gibi bugün de su verilemeyeceğini duyurdu.

HATSU’nun Maşuklu, Harbiye, Mezbahane, Hatayspor, Serinyol ve Küçükdalyan’da bulunan su kuyuları ve terfi istasyonlarının bulunduğu bölge yapılan 8 saatlik elektrik kesintileri dolayısıyla kuyular ve terfi istasyonlarının çalıştırılamadığını bildiren idare, bu nedenle kente tam iki gün su verilemediğini açıkladı.

Maşuklu mahallesinde bulunan terfi istasyonundaki pompaların elektriğin düzensiz verilmesi nedeniyle kuyu trafosunun patladığını ifade eden idare, vatandaşları su kesintilerine sebep olan elektrik kesintileri konusunda gerekli önlemleri alması için uyardı.

Hataylıların içme suyu ihtiyacını karşılayabilmek adına gece gündüz demeden çalışan HATSU’nun elektrik kesintileri ile durdurulmak istenildiğini iddia eden Genel Müdürlük, TEDAŞ’ı, vatandaşları daha fazla mağdur etmemeye çağırdı.

HATSU olarak bu konuda da gerekli tedbirlerin alınmaya başlandığını bildiren HATSU yönetimi, TEDAŞ’ın elektrikleri kesmesinin kendilerini durduramayacağını ve bir takım önlemler alarak bu sorunun da üstesinden geleceklerini açıkladı

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz