HATSU Başkan Kimyeci’yi mahkemeye verdi….

30 Kasım 2015 Pazartesi, 20:25

HATSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAŞKAN KİMYECİ’Yİ MAHKEMEYE VERDİ.

Vatandaşları yanıltmaya yönelik bilgiler verdiği ve HATSU’ yu kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamalar yaptığı iddia edilen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Su fiyatı tartışmalarının devam ettiği bu günlerde, halkın su konusundaki sorduğu sorulara her defasında değişik cevaplar verdiği ve halkı ikilemde bıraktığı iddia edilen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ ye HATSU tarafından dava açıldığı bildirildi. Daha önce yaptığı basın açıklamaları ile algı yaratan ve söylediği su fiyatını, masrafları katmadan halka anlatan Kimyeci’ nin su fiyatlarını düşürme konusunda samimi olmadığı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a iş yaptırmama çabasında olduğu ileri sürüldü.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşları yanıltmaya yönelik bilgiler verdiği ve HATSU’ yu kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamaları nedeniyle Antakya ilçe Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Kimyeci’ nin bu açıklamaları ile önemli bir suç işlediğini ileri süren HATSU Genel Müdürlük, “bilgisi ve yetkisi olmadığı halde su fiyatlarını yalan yanlış bir şekilde hesapladığını” iddia ederek, HATSU’ nun bu iftira ve kara propagandaya karşı hukuki süreci başlattığını duyurdu.

HATSU idaresi; temiz ve kesintisiz içme suyu için birçok yatırımın şart olduğunu ve iki yıl içerisinde Hatay’daki her vatandaşın artık musluğundan tertemiz ve içilebilir su akacağını bildirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz