Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

HATODER’den, Talasemi Hastası Gence Süpriz Doğum Günü

08 Ağustos 2014 Cuma, 10:00
hatoder_doğumgünü_asyagazetesi

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve genç dernek üyeleri talasemi hastası Zeki Haleplioğlu’nu hasta yatağında ziyaret ederek doğum gününü kutladı ve geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ziyaretiyle ilgili şu bilgilere yer verdi; Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Altınözü Kozkalesi Mahallesinde 19 yaşında ki talasemi hastamız Hüseyin Yılmaz’ın trafik kazası geçirmesi üzerine kendisi gibi talasemi hastası olan arkadaşlarının geçmiş olsun ziyaretine giden Zeki Haleplioğlu ve Yusuf Teski’de hasta ziyareti dönüşünde motosikletlerinin yol güzergâhın da ki çukura düşmesi sonucu motosiklet altında kalarak yaralanmışlardır. Kazayı Yusuf Teski hafif sıyrıklarla atlatırken, Zeki Haleplioğlu kaldırıldığı MKÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde onbeş gün boyunca yoğun tedavi sürecine girmiştir.

Hastane tedavisi sonunda hayati tehlikesini atlatan Zeki uzun süredir evinde tedavisine devam ediyor. Bu süreç içerisinde hastalarımızı yalnız bırakmayarak, onların yanında olmaya çalıştık talasemi hastamız Zeki’yi bugün doğum gününde de bir kez daha unutmayarak ona sürpriz yaptık ve ziyaret ettik. Zeki’nin bir ailesinin de bizler olduğunu, yalnız olmadığını onu kucakladığımızı acı ve tatlı gününde yanında olduğumuzu göstermenin sevincini 18.nci yaşını kutlayarak göstermiş olduk. Sivil toplum kuruluşlarının en güzel örneği üyeler arasında dayanışma ve yardımlaşmaya verilen önemden gelmektedir. Hatoder ailesinin başkanı başta şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım hep beraber her zaman hastalarımızın ve ailelerinin yanında olmakla bu birliktelik ve dayanışma örneğini en güzel şekilde sergilemekle onların gönlünde ayrı bir yere sahip olduğumuzu bilmekteyiz. Dernekçilik işi bir gönül işidir, bizde gönlümüzden geçerek bugün hastamız Zeki’ye sürpriz yaptık ve 18.nci yaş gününü kutlamaya karar verdik, Zeki’nin yeni yaşını kutlar, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesini temenni ederim.

Talasemi hastası Zeki Haleplioğlu şunları söyledi; çocukluğumdan bu yana hastalığım beni olduğundan fazla yordu, hastaneden hiç çıkmazdım ama bu görülmedik kaza beni normal hastalığımdan çok daha fazla yordu zaten biz talasemi hastalarının genç yaşta kemik erimesi var, birde bunun üzerine trafik kazası sonrası kol ve bel kırıkları olunca normal yaşantım olduğundan fazla sıkıntıya girdi.

Tedavim yaklaşık elli gündür devam ediyor, belimde ki platin ve korselerle hayatımı sürdürmeye çalışıyorum, yatmak oldukça zor hareket yeteneğim kısıtlı olduğu için üzülüyorum ne yapalım artık başa gelen çekilir, inşallah biran önce iyileşir eski sağlığıma kavuşurum, arkadaşlarımla bir araya gelirim. Beni unutmayarak 18.nci yaşımı kutlamak için evimizi ziyaret eden Başkanlık görevini yürüttüğü günden bu yana tüm hastalarına gece, gündüz demeden zaman ayıran fedakâr tutumlarını bizlerden esirgemeyen dertlerimizi paylaşan, bizlere moral olan değerli abim ve büyüğüm olan Hatoder başkanımız Burhan Kerimoğlu’na, yönetim kurulu üyesi büyüklerime, arkadaşlarıma 7 Ağustos 2014 hasta yatağım da beni sürpriz bir şekilde ziyaret ederek unutmadıklarını göstermiş olmalarına 18.nci yaş günümde unutulmaz bir anı yaşattıkları için hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunarım, dedi.

Dernek Başkanı Burhan Kerimoğlu hastalarla birlikte Zeki’nin sürpriz doğum günü pastasını hep birlikte kestiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz