Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

HATODER’dan Ünal’a Veda Yemeği

28 Haziran 2012 Perşembe, 12:02
HATODER’dan Ünal’a Veda Yemeği

Kısa adı (HATODER) olan Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği geçtiğimiz akşam Antikhan Konuk Kültür Evinde Pediatrik Hematolog Doç. Dr.şule ünal’ın görevinden ayrılışının anısına bir yemek düzenledi. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Yaklaşık bir buçuk yıldır zorunlu görevinden dolayı Antakya Devlet Hastanesi pediatri bölümünde çocuk hematoloji ve onkoloji görevini yürüten Doç.Dr. şule ünal’ın ilimize geldiği ilk günden bu yana görevinde özverili çalışmalarda bulunarak, kısa sürede birçok hasta, hasta ailesi ve meslektaşının gönlünde yer etmeyi başardığını belirten HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu yaptığı konuşmada,  “Doç. Dr. ünal talasemi ve orak hücre anemi hastalarının tedavileriyle yakinen ilgilenmiştir. Hastaların özellikle kemik iliği nakli konusunda nakil durumu elverişli olanlara nakil merkezlerine yönlendirme ve yardımcı olma konusunda başarılı çalışmalar yaparak, kişilere öncülük etmiştir. Bunla beraber ilimizdeki talasemi hastalığın ciddiyetinin ortaya çıkmasında öncülük eden Hatay talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğimiz ile de çok sıkı çalışmalar yürüterek derneğin birçok çalışmalarına da destek olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bundan sonrada yeni görev yeri olan Ankara Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesinde hastalarımız ile ilgili her türlü iş ve işlemlerde kendisinden burayı tanıyan bir hekim olarak yardımlarını ve desteklerini isteyeceğimiz tek adresimiz olacaktır.” dedi.  
 
 
 
Antakya’da görev yapmış olmanın hem mesleği açısından hem de insanlara faydalı olabilmesi açısından çok büyük avantaj sağladığını ifade eden Doç.Dr.şule ünal yaptığı konuşmasında, “Hatay Antakya Devlet Hastanesinde görev de bulunduğum süre içerisinde bu yörenin hastalığı olan başta orak hücre anemi hastalıkları olsun talasemi hastalığı olsun ve diğer onkolojik  çocuk hastalarım olsun hepsi ile yakinen ilgilenmem benim asli görevimdir. Ama Antakya’da görev yapmış olmam da benim için hem mesleğim açısından hem de insanlara faydalı olmam açısından çok büyük avantaj sağlamıştır. Yıllardır süre gelen ve sıradan hastalıklar gibi ele alınan talasemi ve orak hücre anemi hastalığı için çok çırpınan, didinen ve bu alanda lokomotif görevini kendine vazife edinen dernek çok güzel çalışmalara imza atmaktadır. Bu çalışmalara Hatay Valimiz Sayın; Mehmet Celalettin Lekesiz ve eşlerinin sahip çıkması, sağlık otoritelerinin de elinden gelenin fazlasını yapmak için çalışıyor olmaları, ilerleyen kısa sürede çok güzel olumlu sonuçların alınacağının göstergesidir. Bu azim ve gayret ile yapılan çalışmalar en fazla 2–3 yıl içinde hastalığın il düzeyinde sıfırlanacağı kanaatindeyim bunlar çok zor işler değil sadece istikrar ve azmin olması yeterlidir.” dedi.
 
 
 
Yemek sonrasında Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu tarafından Doç.Dr.şule ünal’ a  hastalar, hasta yakınları ve derneğe yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket verildi.
 
 
 
ılimiz Hatay Antakya Devlet Hastanesine yeni atanan pediatrik hematolog Uzm.Dr.Can Acıpayam’ a da dernek tarafından hoş geldin denilerek görevinden başarılar dilendi.
 
 
 
Yemeğe HATODER yönetim kurulu üyeleri, Doç.Dr. ünal’ın meslektaşları, Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay ve eşi Dr. Arife Kınay katıldı. 
 
 
 
Antakya Devlet Hastanesinde yaklaşık 24 aydır zorunlu hizmetten dolayı görev yapan Doç.Dr.şule ünal 30 Haziran 2012 tarihi itibariyle bu görevini tamamlamış olacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz