Hataysporluya terörist muamelesi üzdü…

23 Mayıs 2014 Cuma, 10:32

Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Tarafından Yapılan Yazılı Basın Açıklamasında; Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Sert Bir Dille Eleştirildi.  Taraftarlar derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Yıllardır centilmenlik içinde maç seyredilen Antakya Atatürk Stadyumunda son dönemlerde Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan aşırı sert tedbirlerden rahatsız olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. İlimize yeni atanan Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Hatay ilini bilmediği ve tanımadığı için farklı tedbirler aldığını düşünüyoruz. “

Açıklama aynen şöyle devam etti:

“Hatay ili hakkında tecrübesiz olan Emniyet Müdürü yanlış yönlendiriliyor. Giresunspor maçında toma, akrep, panzer, zırhlı araç ve binlerce polis görevlisi ile alınan aşırı tedbir ortalığı daha germiştir. Stada gelen taraftarlar spor alanına değil de sanki savaş alanına gelmiş gibi bir ortamla karşılaşınca sinirleri gerildi. Ceza dolayısıyla seyircisiz Yeni Malatyaspor maçında bile 300-500 bayan ve çocuk seyirciye karşı binlerce polisle alınan tedbirleri de anlayamadık doğrusu. Ceza dolayısıyla stada seyirci alınmadı anladıkta semt pazarının üstüne niçin seyirci alınmadı.

Keyfi karar ve işgüzarlık nedeniyle semt pazarının üstüne çıkamayan Hatayspor gönüllüleri, canları pahasına 6-7 katlı apartmanların çatılarına çıkarak ölümü göze alarak yine takımını destekledi. İçimizdeki Hatayspor sevgimizi kimse yasaklarla söndüremez. Sayın Uludağ’a tavsiyemiz, öncelikle kendisi sakin olsun, her önüne gelenle tartışmasın. Önceki emniyet müdürleri Hatay halkıyla ve taraftarlarla sıcak ilişki kurarak sorunları konuşarak çözerlerdi.

Yüz asıklığı, soğuk tavırlar ve sert söylemlerle Hatayspor taraftarlarını sindiremezsiniz. Biz maiyetindeki memur değiliz. Emniyet Müdürü belki güneydoğuda görev yapmış olabilir. Teröristlerle mücadele etmiş olabilir ama buranın Hatay olduğunu hatırlatıyor ve sesli olarak haykırıyoruz:

TERÖRİST DEĞİLİZ, BİZ HATAYLIYIZ

Son olarak şunu diyoruz çok sevdiğimiz sporsever Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz’in bu konuya el atarak sorunu çözmesini arz ederiz.”

++++++++++++++++++++++++

Devamı haber yorum… Yorum Gazetesi Sahibi Sadullah Ergin’in kaleminden…

Uludağ, hangi ilin müdürü?


Haber&Yorum: Sadullah Ergin

Hatay Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ’ı özellikle Hataylı sporseverler anlayabilmiş değil.

İlimize yeni gelmesine rağmen bir türlü Hataylılara ısınamadı herhalde. Hele ki Hataysporlu taraftarlara hiç mi hiç ısınamadı.

 

Hatayspor’un Antakya’da oynadığı maçlarda tomalarla, akreplerle, panzerlerle ve binlerce emniyet görevlisiyle alınan polisi-ye tedbirleri çözebilmiş değilim.

Emniyet müdürü Uludağ hangi illerde görev almış bilmiyorum hiçte merak etmiyorum. Ama Hatay ilinin sevgi, kardeşlik, hoşgörü kenti olduğunu, Hatayspor taraftarlarının defalarca centilmenlik ödülü olan mavi bayrak aldığını birileri ona anlatmalı.

 

Her maçta gerek Hatayspor yöneticisi gerekse Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı olarak Uludağ’la tartışmaktan bana gına geldi.

Beni yakından tanıyanlar Emniyet teşkilatına nasıl yakın ve polis dostu olduğumu bilirler. Benimle tartışan müdür bey, bir gazeteci, bir Hatayspor yöneticisi, bir taraftarlar dernek başkanı olmama rağmen benimle tartışırken ismimi sorması kadar da demekki bizlere uzak bir kişi.

 

Hatayspor maçlarını Hakkari Yüksekova’da oynasa bu kadar tedbir alınmaz. Yöneticinin, taraftar derneğinin, taraftar gruplarının tabiri caizse maça gelen herkesin eli kolu bağlanıyor, nefes alması bile izine tabi.

 

Böyle yöneticilik ve emniyet müdürlüğü olmaz..!

 

Herkesle tartışarak, sert önlemlerle tüm Hatayspor taraftarını karşına almanın ne gereği var.

 

Hele ki maça girmek isteyen 12 yaşındaki çocuklar, kimlikleri yanında yok diye, anneleri ablaları ile maça gelmediler diye stada girişleri engellendi. Binlerce polis görevlisi 12 yaşındaki çocuklarla başa çıkamayacak diye mi bu çocuklar tribüne alınmadı acaba?

 

Bu konuda benimle tartışan bayan emniyet görevlisinin adını açıkçası çok merak ettim. Acaba kimliğinde Malatyalımı yazıyordu?

 

Biz bu Hatay’da ne müdürler gördük.

 

Taraftarla el ele gönül gönüle olan müdürlerle bütünleştik.

 

Kendisi K.Maraşlı olmasına rağmen Hatayspor-K.Maraşspor maçlarında, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu Hatayspor’u alenen tuttuğunu açıklayan Ragıp Kılıç’ı bu memleket unutmadı, unutmayacak.

 

Aradan yıllar geçmesine rağmen gerek Antakya’da gerekse deplasmanlarda bile Hatayspor’u yalnız bırakmayan ve destekleyen efsane müdürümüz Osman Çapalı’yı bu memleket hiç unutmadı, unutmayacak.

 

Giresunspor maçında Giresun Emniyet Müdürü gibi hareket eden, Yeni Malatyaspor maçında Malatya Emniyet Müdürü gibi hareket eden, Hataylılara ve Hatayspor taraftarlarına çok uzak bir Ali Doğan Uludağ’ı biz şimdiden unuttuk, hatırlamak bile istemiyoruz.

 

Hataylılar kendilerine sahip çıkan ve sevgi besleyen herkesi baştacı etmiştir. Unutulmasınki makamlar koltuklar gelip geçidir. Bu handan çok yolcular geçti ve geçmeye devam edecek.

 

Hatay’dan gittiğin zaman Sayın Uludağ Hataylılar seni hiç özlemeyecek…

 

Bu arada merak ettiğim bir konu; Y.Malatyaspor soyunma odasına gidip başarılar dilediğin gibi, hiç Hatayspor soyunma odasına gidip Hatayspor’a başarılar diledin mi?

 

Sahi Ali Doğan Uludağ hangi ilin emniyet müdürü?

 

Neyse bunları niye yazıyorumki. Kaderimiz bu; Sahipsiz Hatay, sahipsiz Hatayspor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz