Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Hataylı Öğretmenin Başarısı…

08 Haziran 2011 Çarşamba, 10:29
Hataylı Öğretmenin Başarısı…

Milli Yüzücü ve öğretmen Kamil Köseoğlu, 50 metre kelebek yüzmede Türkiye birincisi, 100 metre sırt ve serbestte Türkiye üçüncüsü oldu.
 
 
Köseoğlu, yaptığı açıklamada, Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen ”Türkiye Masterler Bahar Yüzme şampiyonası”nda güçlü rakiplerine rağmen 3 madalya kazandığını söyledi.
 
 
Rakiplerinin büyük bölümünün 12 ay antrenman yaparak yarışmalara katıldıklarını, Antakya’da kapalı yüzme havuzu olmadığı için kendisinin ise kısıtlı koşullarda hazarlandığını ifade eden Köseoğlu, şöyle devam etti:
 
 
”4-5 haziranda Marmaris’te yapılan Türkiye Masterler birinciliğinde 50 metre kelebekte Türkiye birinciliği, 100 metre sırt ve serbest branşında ise Türkiye üçüncülüğünü elde ettim.
 
 
Rakiplerim 12 ay yazlık ve kapalı havuzda hazırlanarak yarışmaya geliyorlar. Ben ise saunaların ve otellerin havuzlarında yarışmalara hazırlanıyorum. Bu nedenle Antakya’ya acilen kapalı havuz yapılması gerekir. Bu konuda yetkililerin çaba göstermelerini bekliyoruz. Aralarında ünlü sporcuların da bulunduğu yarIşlardan 3 madalya ile dönerek öğrencilerime de iyi örnek olduğum için mutluyum.”
 
 
Köseoğlu, federasyonun koyduğu barajı geçtiğini, eylül ayı içinde Ukrayna’nın Alta kentinde gerçekleştirilecek ”Masterler Avrupa Yüzme şampiyonası’na gitmeye hak kazandığını, çalışmalarını artırarak sürdüreceğini, kendisine destek olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin’e teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz