Ressam Canseven Bahçeci’den müthiş yılsonu sergisi…

09 Haziran 2015 Salı, 12:28

Hatay’ın tanınmış başarılı ressamlarından Canseven Bahçeci’nin hazırladığı “Yıl Sonu Sergisi” A-ALEN Antakya Kültür Derneği’nde sanatseverlerle buluştu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ressam Canseven Bahçeci; “Atölyemde her yaştan yaklaşık 30 öğrenci kurs alıyor. Sergiye 25 öğrenci katılım gösterdi. 1 yıllık çalışmanın ürününü AALEN Antakya Kültür Derneği’nde düzenlediğimiz bir sergiyle katılımcılara sunduk. Buradaki amacım çocuklara resim eğitimiyle beraber, onların hayatta daha bilinçli daha güvenli yol almasını sağlamak.  Atölyede, gülümsemeyi, yardımlaşmayı öğretiyorum. Ailelerinden aldıkları eğitimi atölyemde pekiştiriyorum.” Dedi.

Ressam Canseven Bahçeci; açıklamalarına şöyle devam etti: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemel Atatürk’ün söylediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Ben de bir resim sanatçısıyım ve bunu kendime bir görev olarak üstlendim.  Çocuk, genç ve etrafımdaki bütün insanlara sanat bilincini aşılamak, o yönde bir bakış açısı geliştirmek, üreten, paylaşabilen, daha bilinçli bir toplum haline gelip büyümek kısacası çoğalmak benim en büyük amacımdır.

Çalışmalarımı sağlığım ve yaşım el verdiği sürece bu doğrultuda devam ettirmeye gönül verdim.  Sergimize katkı sunan tüm öğrencilerime gösterdikleri üstün başarı ve sabır için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bize mekânı açan Türkiye Yazarlar Sendikası Hatay Şube Başkanı ve AALEN Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu’ya ve tüm basın emekçilerine desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.”

Bu arada sergide yağlı boya, karakalem, pastel, kuru boya olmak üzere dört teknikten 70 eser yer aldığı ve serginin 13 Haziran 2015 tarihine kadar AALEN Antakya Kültür Derneği’nde halka açık ve ücretsiz olarak devam edeceği bildirildi.

Sergiye resimleriyle katılanlar şu şekilde sıralandı.

Canseven Bahçeci

Ayça Bahçeci

Sevilay Köklü

Almula Meryem İrez

Şerife Akçal

Neslihan Atahan

Gökçe Karedeniz

Atakan Yıldırım

Afra Yıldırım

Derya Akkaya

Mine Turunç

Nil Nakışçı

Yağmur Elif Bayraktar

Melis Oral

Cem Koşar

Efe İntizamoğlu

Cemile Asya Kerimoğlu

Mustafa İntizamoğlu

Duygu Sayın

Asya Parlakgil

Anıl Parlakgil

Ali Arda Ateş

Lara Kubilay

Ali Kubilay

Damla Sarıgül

Esmehan Pehlivan

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz