Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Hataylı Aşçılar Tek Çatı Altında…

22 Şubat 2012 Çarşamba, 18:22
Hataylı Aşçılar Tek Çatı Altında…

Antakya’da görev yapan aşçılar Galye çinçin’in önderliğinde oluşan Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği çatısı altında toplanacak

 
Antakya’nın başarılı genç kadın girişimcilerinden, Galye çinçin’in önderliğinde oluşan Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği kuruluş aşamasını tamamladı.ıtalya’da iki yıl ve Türkiye’de 6 ay pastacılık ve ekmekçilik eğitimi alan çinçin, başarılı bir aşçı olarak yaptığı çalışmaların yanı sıra şimdi aşçıları tek çatı altında toplamak amacıyla özveri ile çalışıyor.
 

 

Antakya’da görev yapan aşçıları ve turizm çalışanlarını tek çatı altında toplamak amacıyla yola çıktıklarını belirten çinçin, “Bu düşünce ve proje 2 yıldır aklımda vardı. Bir işletmeci olarak kendi işyerimi açtığımda da yetişmiş usta bulmakta zorlanmıştım. Bu konuda şehrimizde ciddi bir eksiklik olduğunu gördük ve bu alanda ciddi çalışmalar yapmaya karar verdik. şu an kurulma aşamasında olmamıza rağmen 40 üyemiz var ve bu sayı artarak devam edecektir” dedi.
 
 
 
Başarılı girişimci çinçin, Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği’nin kuruluş aşamasının tamamladığına dikkat çekerek, “Kısa süre içinde faaliyette olacağız. Antakya’nın yanı sıra ilçelerde görev yapan aşçıları ve turizm sektöründe çalışanları da bilgilendireceğiz.
 
 
 
 şehrimizde, hijyen ve sunum konusunda işletmelere ve halka yönelik olarak kurslar düzenleyeceğiz. Ayrıca, Aşçılar Federasyonu ile birlikte ortak çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz