Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Hatay’ın Yerel Vizyonu CHP…

26 Aralık 2013 Perşembe, 09:46
Hatay’ın Yerel Vizyonu CHP…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, CHP’nin Hatay ve Türkiye’nin siyasi ufkunda büyük bir açılım gerçekleştirdiğini söyledi.

Aday olduğu CHP’den Hatay’a sahip çıkma yaklaşımlarından dolayı başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden Lütfü Savaş:
“Cumhuriyet Halk Partisi’nden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığım, Parti Meclisi tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde alınan bir karar neticesinde kesinleşmiştir.

Antakya’da edindiğimiz tecrübeyle Hatay’a hizmet için büyük bir heyecan içerisinde çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.
Bu süreçte gösterdikleri dirayetli tutum ve Hatay’ın sorunlarına sahip çıkan yaklaşımlarından dolayı Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Hatay Milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ve tüm CHP ailesine teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

önümüzdeki yerel seçimlerde tüm Türkiye’yi kucaklama arzusuyla hareket eden CHP, gerek Hatay’ın gerekse Türkiye’nin siyasi ufkunda büyük bir açılım gerçekleştirdi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu yaklaşımından ve ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancından cesaret almış bir kardeşiniz olarak bu büyük ailenin içinde yer almaktan duyduğum memnuniyetin bilinmesini isterim.
Mart 2009 yerel seçimleriyle çıktığımız hizmet yolunda yaklaşık 5 yılı geride bıraktık. şimdiye kadar sadece sizden aldığım desteğe güvenerek doğru bildiğim yoldan asla geri adım atmadım. Dürüstlüğü kendime ilke edinerek bize verdiğiniz emanete her zaman sahip çıkmaya çalıştım.

Siyaset ve ahlak arasındaki mesafeyi açmadan, siyaseti küçük çıkar gruplarının oyuncağı haline getirmeden, en önemlisi hizmet ettiğim siz değerli hemşerilerime yabancılaşmadan bu yolda yürüdüm.
Sizlere söz verdiğimiz tüm projeleri tamamlamanın gönül rahatlığını yaşamakla birlikte başarıyı hiçbir zaman proje odaklı görmedim. Bizim başarımız, bir kültür mozaiği olan kentimizde o mozaiğin her parçasını bir arada tutan harç vazifesi görmemizdir.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına da bu inanç ve düşünceyle aday oldum”.

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, Hatay’ın gelecek ufkunu CHP’nin yeni yerel vizyonunun çizeceğini vurguladı.
Savaş:“Bütün hemşerilerimin bilmesini isterim ki; Lütfü Savaş hiçbir zaman dar kalıplı siyasi çıkarların, küçük hesapların adamı olmadı, bundan sonra da olmayacak.
Bugüne kadar Antakya’nın ortak hayalleri ve geleceği için hiçbir ayrım yapmadan, işi ehline vererek nasıl çalıştıysam bundan sonrada Hatay’ın ortak hayalleri ve geleceği için ayını prensiplerle çalışmaya talibim. Bu amaçla Antakya’da başlattığımız atılımı Hatay’a taşımak boynumuzun borcu olmuştur.

CHP’nin yeni yerel yönetim vizyonu ile şekillenecek olan Antakya deneyimimiz Hatay’ın gelecek ufkunu çizecektir.
Geçmişte bizimle beraber bu yola çıkan her arkadaşıma, CHP’li, AKP’li, MHP’li ve diğer tüm partililere, sivil toplum kuruluşu üyelerine, medya mensuplarına ve bütün hemşerilerime çağrım açıktır; GelinHatay’ın birliğini büyütelim. Gelin Hatay’ın geleceğine yeni güzellikler katalım”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz