Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Hatay’ın Vazgeçilmezi: Pamuk…

16 Ocak 2012 Pazartesi, 10:10
Hatay’ın Vazgeçilmezi: Pamuk…

Hatay ıli “Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” kapsamında Hatay Valiliği, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörlüğü ve Hatay ıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce düzenlenen “Hatay’ın Vazgeçilmezi: Pamuk” paneli 18 Ocak 2012 tarihinde Antakya’da yapılacağı bildirildi.
 
 
Anemon Otel’de gerçekleştirilecek olan ve Hatay pamuğunun markalaşma sürecinde nelerin yapılması gerekir sorusuna cevap aranacak panelde, Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kocagöz, Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali özbuğday, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri ıhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Doğan, Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Leon Picon, Arıkan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arıkan ve UPK Genel Sekreteri Prof. Dr. ünal Evcim konuşmacı olarak yer alacak.
 
 
“GDO’suz Türk Pamuğu’nun markalaşmada bir fırsat olabilme şansı”; “üretim maliyetleri ve ürünler arası paritenin pamuk üretimine etkileri”; “Yakın ve orta vadede pamuk piyasaları ve durumu konusundaki beklentiler”; “Uluslar arası markaların küresel pamuk tarımı uygulamaları ile ilgili beklenti ve talepleri doğrultusunda yeni bir girişim olan Better Cotton girişimi”; “Tekstil sanayinde Hatay pamuğunun yeri ve önemi”; “Hasat ve çırçırlamanın kaliteye etkileri” konularının tartışılacağı panelin 18 Ocak 2012 çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp, Saat 14.00’e kadar sürecek.
 
 
 
PROGEN Tohum A.ş. tarafından desteklenen panele pamuk üreticilerinin yanı sıra pamuk sektöründe yer alan çırçırcılar, tekstil sanayicileri, yağ işletmeleri, Tarım teşkilatının ilgili tüm kademeleriyle konuyla ilgilenen tüm kesimlerin de davetli olduğu belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz