Hatay’ın ilk Büyükşehir Başkanı…

10 Nisan 2014 Perşembe, 11:46
Hatay’ın ilk Büyükşehir Başkanı…

30 Mart’ta yapılan seçimleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adalet ve Kalkınma Partis’nin yapmış olduğu itirazlar nedeniyle mazbatasını 10 gün geç aldı. Hatay Adliyesi’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu, CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Defne Belediye Başkanı Dr. ıbrahim Yaman ve partililerle birlikte gelen Lütfü Savaş’a kendisi gibi doktor olan eşi Doç. Dr. Nazan Savaş da eşlik etti.

BAşKAN’IN ELıNDE ABAKüS VARDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, konferans salonunda ıl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki önder’in elinden mazbatasını aldı. Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın mazbatasını almasıyla birlikte adliye önünde toplanan kalabalık davul zurna eşliğinde halaylar çekip seçim zaferini kutladı. Mazbatasını aldıktan sonra adliyeden ayrılan Başkan Lütfü Savaş, elindeki abaküsü havaya kaldırıp oyların sayılması için itiraz edenlere göndermede bulundu.

‘BELEDıYEDE ışLER NEREDEYSE DURDU’

Adliye çıkışında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hükümet Partisi’nin yapmış olduğu itirazlar sonunda kendilerinin oyunun arttığını belirterek şunları söyledi:

“Buradaki 2 kurulda da itirazları reddedildi. Yapılmasını istedikleri her şey yapıldı. Ama sonucu değiştirecek herhangi bir şey bulunamadı. Bizim oyumuz 1001 oy arttı. Herhalde YSK’da bir incelemede bulunursa bir 1001 oy daha artar. Biz hak etmiştik. Kazandık. Bugün mazbatamızı alabildik. Bütün Hatay’a, Türk milletine ve CHP’ye hayırlı olsun.

Bu 10 günde Hatay Belediyesi’nin işleri aksadı, hiçbir resmi işlem yapamadık. Hatay’daki birçok iş şu anda durma noktasında. ınşallah bu geceden itibaren her şeyi hızlandırıp o kaybetmiş olduğumuz 10 günlük zaman dilimini önümüzdeki haftalarda yakalamaya çalışacağız.”

Savaş daha sonra seçim otobüsünün üzerine çıkarak adliye önünde bekleyenlere bir teşekkür konuşması yaptı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz