Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Hatay’ı bilmeyenler eleştirdiler…

05 Mart 2013 Salı, 18:05
Hatay’ı bilmeyenler eleştirdiler…

Kurulduktan kısa bir süre sonra ilimiz Hatay’ın gururu olmayı başaran Antakya Medeniyetler Korusu şefi Yılmaz özfırat kendisine yöneltilen bir soruya istinaden verdiği yanıt hem düşündürdü hem de üzdü. “Farklı din, mezhep, kültürlerden oluşan insanları bir araya getirdiniz. Bu oluşumla ilgili hiç eleştiri aldınız mı?” şeklindeki soruya Yılmaz özfırat, “Evet ne yazık ki aldık’ şeklinde yanıt verdi.
 
 
Yılmaz özfırat konuya ilişkin açıklamasında, “Bir imam ile bir Rahibin normal yaşamda bir araya gelmeyeceğini düşünen bazı insanlar bu eleştiriyi getirdiler. Bu oluşumun samimi bir oluşum olmadığını öne sürdüler. Ancak biz bu eleştirileri il dışından aldık. çünkü onlar ilimiz Hatay’ın bu güzelliğini bilmedikleri için böyle bir eleştiride bulundular. Eleştiriler genellikle Hatay’ı tanımayanlardan, buradaki kardeşlik ortamını bilmeyenlerden geliyor” dedi.
 
 
SEVE SEVE SURıYE’YE GıDERıZ!
 
Komşu ülke Suriye’de yaşanan olaylar ve ilimiz Hatay’a yansımalarının Antakya Medeniyetler Korusu şefi Yılmaz özfırat’ta hatırlatılması üzerine “Elbette çok üzülüyoruz. Hem Suriye için çok üzülüyoruz hem de ilimiz Hatay’a yansımalarına üzülüyoruz. Keşke böyle olmasaydı. Bizim Koro olarak ricamız Hatay halkının provokasyonlara gelmemesidir. Kaldı ki şu ana kadar Hatay’a yakışır bir şekilde sağduyu hâkim. Bundan memnuniyet duyuyoruz. Bize imkân tanınırsa hemen bugün olsa bile Suriye’de kardeşlik adına, barış adına muhaliflerle rejim yanlılarında yer alacağı bir konser vermek isteriz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz