Hatay’da STK’lar İsrail ve IŞİD’i kınadı.

25 Temmuz 2014 Cuma, 11:17

Hatay’da (Sivil Toplum Kuruluşları)STK’lar İsrail ve IŞİD’i bölge halklarına yaşattıkları zulüm ve katliamdan ötürü kınadı. Teröre lanet yağdırdı.

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği ve HESOB’a bağlı yetmiş Meslek oda, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, HASİAD, HAGİAD, Hatay Dernekler Platformu, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Antakya Ticaret Borsası, Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği, Türk Hava Kurumu, Uzun Çarşı Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği, Ayakkabıcılar Derneği, Türk Anneleri Derneği, HATİAB, Dernekler Federasyonu, Antakya Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Hatay Şehit Aileleri Derneği, Hatay ve Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nden oluşan sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu platform tarafından yapılan açıklamada; İsrail’in devlet politikası olarak Gazze’ye yönelik olarak yaptığı ‘insanlık dışı saldırıların’ kabul edilemeyeceği ve bir an önce Birleşmiş Milletlerin konuya el koymak suretiyle ateşkes sağlanması ve şiddetin durdurulması gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, ‘Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın, kimden gelirse gelsin ve gerekçesi ne olursa olsun bu saldırıların bir insanlık suçu olduğuna inanıyoruz.

İsrail devleti eliyle yapılan Katliam, zulüm ve şiddetin bir an evvel durdurulması gerekir’ denildi. Yapılan açıklamada; Bu duruma dünyanın sessiz kalmaması ve bu acıyı durdurmaya yönelik adımların bir an önce atılması gerektiği belirtildi ‘Mübarek Ramazan ayı içerisinde Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm karşısında elem ve keder içerisindeyiz. Yaşanan bu insanlık suçunun bir an evvel sona ermesini diliyoruz. Allah oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun.’ Denildi.

Açıklamada ayrıca “El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (İŞİD) isimli terör örgütü tarafından Irak ve Suriye’de ülkeleri ve bölgeyi istikrarsızlaştırmak amacıyla Türkmenlere, Alevilere ve bölge halkına karşı gerçekleştirilen saldırılar ile katliamları da en şiddetli şekilde kınıyoruz. “ ifadelerine yer verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz