Hatay’da seçimler kana bulandı…

30 Mart 2014 Pazar, 17:58
Hatay’da seçimler kana bulandı…

Kırıkhan ılçesi’ ne bağlı Gölbaşı Köyü’nde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada 2 kişinin öldüğü 9 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralılardan 1 kişinin durumu ciddiyetini koruyor. ölü sayısının artmasından endişe duyuluyor.

OLAYLARA KARIŞAN ONLARCA KİŞİ  GÖZALTINA ALINDI

Hatay’ın Kırıkhan ılçesi’ne bağlı Gölbaşı Köyü’nde, muhtar adayı yakınlarının karşılıklı silahla ateş açması sonucu 50 yaşındaki Süleyman ısmail Bilgin ile 56 yaşındaki Ayşe Yüceur’un yaşamını yitirdiği olayda, Yusuf Yüceur (32), Cemal Yüceur (49), şamo Bilgin (42), Erhan Bilgin (40), Abdo Yüceur (59) ve Süleyman Bilgin (18) ile kimlikleri henüz belirlenemeyen 4 kişi daha yaralandı. Yaralı yakınlarının Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne akın etmesi nedeniyle hastanede başka olayların çıkmaması için geniş güvenlik önlemleri alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde jandarmanın, her iki taraftan çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

KOMANDOLAR GöLBAŞI’NA SEVK EDİLDİ

Olayların büyümemesi için köyde geniş güvenlik önlemleri alan jandarma, olaya karışanların kaçmasını önlemek için köyün tüm giriş çıkışlarını da kontrol altında tutuyor. Antakya merkezden komando birlikleri köye gönderilirken, gazetecilerin de köye girişine izin verilmiyor. Köyün girişinde ayrıca tedbir amaçlı olarak ambulanslar bekletiliyor.

VALıLıKTEN AçIKLAMA: KöYE TAKVıYE EKıP GöNDERıLDı

Hatay Valiliği de kavgayla ilgili yaptığı açıklamada olayda 2 kişinin yaşamını yitirdiğini teyit etti. Hastanelerdeki yaralı sayısını da 9 olarak bildirdi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:”Saat 11.45 sıralarında ilimiz Kırıkhan ılçesi Gölbaşı ıskân ılköğretim Okulu bahçesinde muhtar adayları arasında oy verme sırası nedeni ile tartışma çıkmıştır. ıki tarafın yakınlarının olaya karışması ve tartışmanın büyümesi neticesinde A.Y.isminde bir bayan ve ı.B. isimli bir erkek olmak üzere iki vatandaşımız hayatını kaybetmiş, biri ağır olmak üzere 9 vatandaşımız da yaralanmıştır. Bölgede görev yapan güvenlik güçlerinin takviye edilmesi ile taraflar kontrol altına alınarak tartışma sona erdirilmiştir.”

Yaşananlar ilimiz Hatay adına ülkemiz adına elbette ki çok üzüntü verici… ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz