Hatay’a kuş temalı park…

15 Ocak 2015 Perşembe, 11:29

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Hatay’ın ilk ‘’TABİAT PARKI’’ olarak ilanı yapılan “Belen Kuş Gözlem Temalı Tabiat Parkı” icracı bürokrasi ile bilim insanlarını buluşturdu. 07.01.2015 günü Kuş Gözlem Temalı Tabiat Parkı’nın önem ve ehemmiyetini kavrayan Bilim insanları siyasiler ve Bürokratlar Belen Belediye Başkanı Adnan VURDU nu daveti üzerine Belende buluştular.
Toplantıya Belen Belediye Başkanı Adnan Vurdu , Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürü Etem Boz , Mustafa Kemal Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Atmaca, Yrd. Doç. Dr. Aysel Güzelmansur, Toros Üniversitesinden Y. Mühendis Suha Sarıakçalı, TTKD Hatay Şube Başkanı Abdullah Öğünç , TÜBİKAM Akademi Başkan yardımcısı Özer S. Özgüç, Doğa Araştırmalar Derneği Başkanı Osman Erdem, Doğa sever iş adamı Osman Mıstıkoğlu, Fen işleri müdürü Hüseyin Başer katıldı.
Toplantıda Özgüç ve Öğünç işin önemini ve seyrini anlattıktan sonra,Erdem çalışmalar konusunda bilgi verdi. Dr. Atmaca, Dr. Güzelmansur ve Y. Müh. Sarıakçalı yörenin ekolojik sosyolojik ve doğa bilimi açısından öneminden bahsettiler. Mimar Osman Mıstıkoğlu kendilerinin bu olayı sonuna kadar desteklediklerini Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr Lütfü Savaş’ın selamlarını getirdiğini ve Büyükşehir Belediyesinin her türlü desteği vereceğini belirtti.
Bölge Müdürü Ethem Boz, bu kadar büyük destek veren bir seçkin grubun karşısında duygulandığını ve elinden geleni yapacağını söyledi. Belen Belediye Başkanı Başta Öğünç ve Özgüç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek kendine düşen ödevleri sonuna kadar yerine getireceğini belirtti. Bu büyük projeye böylece start verilerek çalışmalar başladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz