Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Hatay Toplumsal Huzur ve Güvenlik…

16 Mart 2010 Salı, 09:55
Hatay Toplumsal Huzur ve Güvenlik…

Hatay Toplumsal Huzur ve Güvenlik Gönüllüleri Derneği’nin genel kurulu yapıldı. Başkanlığa yeniden Halit Polat Seçildi. Hatay Emniyet Müdürlüğü Polisevi Lokali’nde yapılan genel kurul toplantısına Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, şube Müdürleri, Dernek Başkanı Halit Polat, yönetim kurulu üyeleri ve üyeler katıldılar.
 
98 üyesi bulunan ve 3 yılda bir yapılan Hatay Toplumsal Huzur ve Güvenlik Gönüllüleri Derneği’nin genel kurulunda konuşan Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, daha önce Hatay’da 6 yıl görev yaptığını ve buraya yeniden müdür olarak atanmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Hatay huzurlu ve sakin bir ıl. Daha önce burada görev yapan meslektaşlarım huzuru bozacak olayları önlemek için ellerinden geleni yapmış ve vatandaşın huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamışlardır. Ben ve mesai arkadaşlarım devir aldığımız bu bayrağı daha yukarılara çıkarmak için çalışarak vatandaşın huzur ve güvenini sağlayacağız. Ancak kendini bilmez ve sokak çetesi zanneden asalakları asla Hatay’da barındırmayacağız. Bunda ben ve mesai arkadaşlarım kararlıyız. Burada insanların huzurunu bozmaya hiç kimsenin hakkı yoktur ve güçleri de yetmeyecektir” dedi.
 
KILIç: HIRSIZLIK OLAYLARINDA %20 Düşüş OLDU
 
Emniyet Müdürü Kılıç, polis teşkilatının eksikliklerinin temini için çalışan dernek yöneticilerine teşekkür ederek, “Devletin yetişemediği yerde sizlerin derneğimize vermiş olduğunuz yardım ve destekler bizlere güç vermektedir. Bu nedenle Hatay’ın huzuru için arkadaşlarımızla her gün beyin jimnastiği yapıyoruz ve bütün katmanlar gözden geçiriliyor, kesinlikle taviz verilmemektedir” açıklamasında bulundu.
 
Vatandaşlardan huzuru bozacak olayları polise bildirmelerini isteyen Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, “Bu kişilerin isimleri kesinlikle açıklanmayarak bizde gizli kalacaktır, bu nedenle vatandaşlar bize rahatlıkla ihbarlarını yapabilirler” dedi.
 
Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği eski Başkanı Mustafa Kemal Bulut’un divan başkanlığında yapılan genel kurulda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren dernek başkanı Halit Polat, 2007 yılında göreve geldikleri günden bu yana dernek olarak 43 binek otosu, 6 motor, 1 minibüs, karakollara bilgisayarlar aldıklarını ve derneğin diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Yeni bütçemiz gelir olarak 1 milyon 687 bin TL., 1 milyon 687 bin TL’de gider olarak hesaplanmıştır” dedi.
Daha sonra yapılan oylamada yönetim kurulu asil üyeliklerine Halit Polat, ılmiddin Eskiocak, Ali Kavak, Mahmut Tansal ve Hanifi Kamil Yardımcıoğlu seçildiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz